1. ALDI z produktami z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa z myślą o osobach na diecie bezglutenowej!

ALDI z produktami z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa z myślą o osobach na diecie bezglutenowej!

01.08.2019 Aż 10 produktom z zakresu marek własnych ALDI udzielono licencji na znak Przekreślonego Kłosa, który jest zarówno międzynarodowym, jak i polskim symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Aż 10 produktom z zakresu marek własnych ALDI udzielono licencji na znak Przekreślonego Kłosa, który jest zarówno międzynarodowym, jak i polskim symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Już dziś na półkach sieci znajdują się musztardy Delikato, a także chrupki i pałeczki kukurydziane Feurich ze znakiem Przekreślonego Kłosa. W najbliższym czasie asortyment zostanie poszerzony o kolejne produkty z asortymentu przekąsek czy podstawowych artykułów spożywczych. Produkty te uzupełnią dostępne już wcześniej w sieci produkty brandowe z tym znakiem, m.in. marek takich jak Nestle czy Tarczyński.

Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej jest ogólnopolską organizacją wspierającą osoby na diecie bezglutenowej, a także członkiem Zrzeszenia Europejskich Stowarzyszeń Osób z Celiakią (AOECS). Istnieje od 2006 roku, a jego głównym celem jest poprawa jakości życia osób na diecie bezglutenowej. Działania Stowarzyszenia skierowane są do osób chorych na celiakię czy z alergią na gluten, rodziców chorych dzieci, lekarzy, dietetyków i wszystkich zainteresowanych tematyką. Stowarzyszenie jest też jedyną organizacją w Polsce upoważnioną do przyznawania licencji na używanie znaku Przekreślonego Kłosa, każdego roku przeprowadza dziesiątki audytów w zakładach produkujących żywność bezglutenową.

- Celiakia to trwająca całe życie nietolerancja glutenu, białka zawartego w zbożach, na którą obecnie cierpi ok. 400 000 Polaków, zaś 30% populacji posiada gen predysponujący do choroby. Jedyną formą leczenia jest ścisła dieta bezglutenowa. Warto podkreślić, że dieta tego typu wskazana jest także w schorzeniach innych niż celiakia. Koszty specjalistycznej żywności bezglutenowej są wciąż wysokie, a dodatkowo wiele osób ma trudność z oceną, które produkty spożywcze są dla nich bezpieczne. Dlatego jednym z celów naszej działalności jest zwiększanie dostępności sprawdzonej żywności bezglutenowej oraz szerzenie świadomości społecznej w tym zakresie. Bardzo cieszy nas współpraca z dużymi sieciami spożywczymi jak ALDI, które są pierwszym miejscem codziennych zakupów Polaków - mówi Małgorzata Źródlak, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Najczęstszymi objawami celiakii są bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, zaparcia, uporczywa anemia, uczucie ciągłego zmęczenia, niedobory pokarmowe, ataksja glutenowa, neuropatia obwodowa, migrenowe bóle głowy, a nawet depresja, zaburzenia psychiczne, problemy z płodnością czy nowotwory układu pokarmowego.

 - W ALDI wartością nadrzędną jest zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów w przystępnej cenie. Ogromną wagę przywiązujemy do transparentnego znakowania żywności, zwłaszcza w przypadku specyficznych potrzeb żywieniowych i jest to aspekt, który szczególnie cenimy przy współpracy ze Stowarzyszeniem. W ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego podobne stowarzyszenia z różnych krajów zrzeszonych w AOECS prowadzą wspólny system znakowania żywności bezglutenowej symbolem Przekreślonego Kłosa, połączony z jej regularną kontrolą. Daje to gwarancję jakości i bezpieczeństwa produktów sygnowanych tym znakiem, którą oferujemy klientom - mówi Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR ALDI Polska - Od lat ALDI kładzie szczególny nacisk na promowanie zdrowego odżywiania i najwyższą jakość produktów, dlatego sukcesywnie będziemy rozszerzać portfolio produktów marek własnych objętych znakiem Przekreślonego Kłosa - dodaje Iwanowski.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem sieć ALDI obecna jest także w specjalnej aplikacji "Bez glutenu", na europejskiej stronie AOECS https://www.aoecs.org, stronie Stowarzyszenia www.celiakia.pl oraz w oficjalnym wykazie produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa.

Więcej o produktach bezglutenowych dostępnych w sieci można dowiedzieć się z dedykowanej strony: https://www.aldi.pl/nasze-produkty/strefa-zdrowia/bez-glutenu-.html

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch