1. Jakość, cena i odpowiedzialność: ALDI Nord oraz ALDI SÜD publikują po raz pierwszy Raporty Zrównoważonego Rozwoju

Jakość, cena i odpowiedzialność: ALDI Nord oraz ALDI SÜD publikują po raz pierwszy Raporty Zrównoważonego Rozwoju

06.09.2016

Brokuł na niebieskim tle Po prostu ważne

Pierwsze transparentne sprawozdanie obejmujące międzynarodowe zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju

Status quo i zarys przyszłych działań

Essen / Mülheim an der Ruhr (14 lipca 2016 roku) Po raz pierwszy w historii firmy grupy przedsiębiorstw ALDI Nord oraz ALDI SÜD publikują Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Obie sieci dyskontowe działające na rynkach międzynarodowych informują - w oparciu o uznane na świecie wytyczne Global Reporting Initiative (GRI G4) - o odpowiedzialności społecznej i ekologicznej w obrębie działalności podstawowej, jak również całego łańcucha wartości.

Prosto i transparentnie: ALDI Nord oraz ALDI SÜD po raz pierwszy informują obszernie o zaangażowaniu w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w łącznie 18 krajach. „Przejmowanie odpowiedzialności było dla firmy ALDI zawsze sprawą oczywistą. Nasze działania w tym obszarze podsumowaliśmy więc w Raportach Zrównoważonego Rozwoju, które udostępniliśmy publicznie", stwierdza Rayk Mende, dyrektor zarządzający ds. Corporate Responsibility grupy przedsiębiorstw ALDI Nord. „Raporty Zrównoważonego Rozwoju są kamieniem milowym i punktem wyjścia do dalszego dialogu z grupami naszych interesariuszy."

 

Obie grupy przedsiębiorstw informują o zaangażowaniu, które opiera się na tradycji i przekonaniu, iż zasada odpowiedzialności od zawsze była kluczową wartością obu grup przedsiębiorstw. „Znajdujemy proste rozwiązania dla potrzeb życia codziennego. Zasadą tą kierujemy się także wówczas, gdy podejmujemy decyzje, jak sprostać odpowiedzialności jako przedsiębiorstwo - szukamy możliwie prostych odpowiedzi na złożone kwestie", mówi Sven van den Boom, dyrektor zarządzający ds. Corporate Responsibility International grupy przedsiębiorstw ALDI SÜD.

 

Raporty zapewniają kompleksowy wgląd w kluczowe zagadnienia, które mają duże znaczenie dla grup interesariuszy. Obejmują one na przykład kwestie transparentności i identyfikowalności pochodzenia, socjalne i ekologiczne standardy w łańcuchu dostaw, znaki i certyfikaty, darowizny żywności, ochronę zasobów w obszarze opakowań i recyklingu, a także stosowane środki mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Treści odzwierciedlają dotychczasowe osiągnięcia i ukazują przyszłe perspektywy zrównoważonego rozwoju.

 

Decydująca jest przy tym świadomość wpływu działalności gospodarczej na środowisko naturalne i społeczeństwo. Obie grupy przedsiębiorstw są świadome społecznych oczekiwań w zakresie zrównoważonego rozwoju i podejmują istotne zagadnienia, aby miliony klientek i klientów na całym świecie mogły z czystym sumieniem dokonywać zakupów. ALDI Nord oraz ALDI SÜD angażują się na przykład wspólnie w zapewnienie przestrzegania standardów socjalnych w ramach łańcucha dostaw - projekt ALDI Factory Advancement (AFA) Project skierowany do zakładów produkcyjnych odzieży w Bangladeszu przyczynia się m.in. do poprawy warunków pracy. ALDI Nord oraz ALDI SÜD udostępniają online wyczerpujące informacje na temat zagadnień zrównoważonego rozwoju

 

Raport Zrównoważonego Rozwoju ALDI Nord jest dostępny pod linkiem www.cr-aldinord.com.

Raport Zrównoważonego Rozwoju ALDI SÜD jest dostępny pod linkiem https://cr.aldisouthgroup.com/en/aldi-sued.

 

 

 

Kontakt dla prasy:
ALDI Polska: Agata Biernacka, biuroprasowe@aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch