1. ALDI Nord oraz ALDI SÜD jako pierwsze sieci dyskontowe przyłączyły się do ogólnoświatowej inicjatywy działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, powstałej z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych.

ALDI Nord oraz ALDI SÜD jako pierwsze sieci dyskontowe przyłączyły się do ogólnoświatowej inicjatywy działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, powstałej z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych.

24.08.2017

Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord oraz ALDI SÜD jako pierwsze sieci dyskontowe przystąpiły do Inicjatywy United Nations Global Compact (UNGC), największej na świecie i najważniejszej inicjatywy działającej na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem wspieranej przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Wraz z przyłączeniem się do inicjatywy ALDI Nord oraz ALDI SÜD jako pierwsze niemieckie przedsiębiorstwa handlu detalicznego zobowiązały się do wdrażania i stosowania w swojej codziennej działalności dziesięciu fundamentalnych zasad z zakresu praw człowieka, standardów pracy i środowiska naturalnego oraz przeciwdziałaniu korupcji.

W 2016 r. ALDI Nord oraz ALDI SÜD po raz pierwszy opublikowały swoje raporty zrównoważonego rozwoju, tym samym w prosty i przejrzysty sposób rozpoczęły dialog dotyczący ich obszernego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Podejmując liczne działania oraz angażując się w liczne projekty obie sieci wnoszą istotny wkład w ochronę środowiska oraz dobrostan zwierząt oraz przejmują odpowiedzialność wobec pracowników, klientów, partnerów handlowych, producentów oraz całego społeczeństwa. Obie sieci dyskontów wspólnie angażują się m.in. w Inicjatywę Dobrostan Zwierząt (Initiative Tierwohl), wspierają porozumienie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa budynków w Bangladeszu (Accord on Fire and Buliding Safety i Bangladesh) oraz kampanię Detox organizacji Greenpeace.

„Przyłączając się do inicjatywy UN Global Compact chcemy jeszcze bardziej podkreślić, iż zrównoważony rozwój jest istotą naszego systemu wartości przedsiębiorstwa", stwierdza Rayk Mende, dyrektor zarządzający ds. Corporate Responsibility Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

„Nasze dotychczasowe zaangażowanie potwierdza, iż od dawna działamy w zgodzie z zasadami Global Compact. Dlatego nasze przystąpienie do tej inicjatywy było logiczne", mówi Sven van den Boomen, dyrektor zarządzający ds. Corporate Responsibility International Grupy Przedsiębiorstw ALDI SÜD. „Do zasad zrównoważonego rozwoju odnosimy się w corocznym raporcie ewaluacyjnym."

UNGC to dobrowolna inicjatywa zrzeszająca różnorodne instytucje, które podejmują się odpowiedzialnej działalności gospodarczej, świadomi swojej odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Członkowie inicjatywy muszą o tym corocznie raportować. ALDI Nord oraz ALDI SÜD poprzez przystąpienie do inicjatywy UNGC przyłączyły się do ponad 12.000 przedsiębiorstw i organizacji ze 170 różnych krajów.

Więcej informacji dotyczących UNGC znajdą Państwo na: www.unglobalcompact.org.

 

Kontakt dla prasy:
ALDI Polska: Agata Biernacka, biuroprasowe@aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch