1. ALDI oszczędza zasoby i ogranicza emisję gazów cieplarnianych. Kolejne dane z międzynarodowego raportu zrównoważonego rozwoju sieci.

ALDI oszczędza zasoby i ogranicza emisję gazów cieplarnianych. Kolejne dane z międzynarodowego raportu zrównoważonego rozwoju sieci.

30.08.2018

W stronę Zero Waste
 
ALDI opublikował drugi międzynarodowy raport zrównoważonego rozwoju, którego celem jest transparentność działalności sieci pod kątem społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Ważną część raportu zajmuje kwestia oszczędzania zasobów, w tym zarządzania odpadami, wskazana przez ekspertów z branży społecznej odpowiedzialności biznesu jako jedno z najbardziej aktualnych wyzwań ekologicznych. Jednym z rozwiązań przyjętych w ramach powyższych celów jest stosowanie w logistyce opakowań zbiorczych i transportowych wielokrotnego użytku. Owoce i warzywa, również w Polsce, transportowane są w ekologicznych skrzynkach wielokrotnego użycia, które w 100% są przetwarzalne, nie pozostawiają więc odpadów.

Innym aspektem jest ponowne wykorzystywanie surowców. W Niemczech odzysk surowców, ewentualnie recykling z włączeniem kompostowania, utrzymuje się na poziomie 99%. Sieć ALDI pracuje również nad eliminowaniem marnowania żywności, wokół którego trwa intensywna dyskusja społeczna. Niemal połowa sklepów ALDI w Polsce przekazuje instytucjom charytatywnym (głównie Caritas) artykuły spożywcze na rzecz potrzebujących.

Z produktów przekazanych przez ALDI skorzystały już placówki zajmujące się m.in. terapią zajęciową, pomocą młodym matkom, osobom starszym, rodzinom wielodzietnym.

ALDI wiąże przyszłość ze zrównoważonym rozwojem
 
- Wyzwania, które oceniamy jako najbardziej aktualne w przyszłości i nad którymi będziemy pracować w kolejnych latach, to przede wszystkim oszczędzanie zasobów, w tym ograniczenie emisji gazów cieplarnianych czy dalsze działania na rzecz transparentności w łańcuchu dostaw – komentuje Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR ALDI Polska.

Dotychczasowa działalność grupy w zakresie CSR została doceniona m.in. nominacją do nagrody za zaangażowanie w zrównoważony rozwój (Deutscher Nachhaltigkeitspreis 2019), a także nagrodą Fairtrade Award stowarzyszenia TransFair. W sierpniu 2017 roku Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord i ALDI SÜD jako pierwsze dyskonty przystąpiły także do United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wraz z przyłączeniem się do niej ALDI zobowiązało się do wdrożenia i stosowania dziesięciu fundamentalnych zasad z zakresu praw człowieka, standardów pracy i środowiska naturalnego oraz przeciwdziałaniu korupcji. W związku z tym jako podstawę dla oceny potencjalnych dostawców artykułów tekstylnych przyjęto kryteria ekologiczne i społeczne.

Raport zrównoważonego rozwoju ALDI oparty został na danych za okres obrotowy 2017, zebranych z dziewięciu krajów działalności Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord, w tym z Polski. Jest on zgodny ze standardami raportowania GRI Sustainability Reporting Standards (Global Reporting Initiative). Całość raportu dostępna jest na stronie: https://www.aldi.pl/content/dam/aldi/poland/pdfs/raport-zrownowazonego-rozwoju-za-rok-2017.pdf.res/1534932842168/raport-zrownowazonego-rozwoju-za-rok-2017.pdf

Kontakt dla prasy:
ALDI Polska: Agata Biernacka, biuroprasowe@aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch