1. Oświadczenie ALDI w sprawie czekolady Orzechowej

Oświadczenie ALDI w sprawie czekolady Orzechowej

08.10.2018

Komunikaty prasowe

OŚWIADCZENIE ALDI SP. Z O.O.

W nawiązaniu do publikacji z dnia 3 października br., która ukazała się w portalu https://finanse.wp.pl/ w temacie sugerowanej zbieżności opakowania czekolady o nazwie Orzechowa marki własnej Château dostępnej w sieci sklepów ALDI z produktem Nussbeisser marki Alpen Gold, poniżej odpowiadamy na przedstawione w artykule informacje.

Czekolada Orzechowa Château jest polskim odpowiednikiem dostępnej w Niemczech czekolady Nussbeisser Château o identycznym składzie. Marka słowna Nussbeisser została w Niemczech zastrzeżona w biurze patentowym już w 1924 roku przez ówczesnego producenta, firmę Waldbaur Schokolade-und Kakaowerke GmbH/Stuttgart.

W 1977 roku ALDI Nord wykupił od producenta prawa do marki, a od 1981 czekolada ta występuje w Niemczech pod marką własną Château w szacie graficznej niewiele różniącej się od dzisiejszej. W ciągu tych niemal 40 lat produkt ten zdobył rozpoznawalność i uznanie wśród konsumentów.
W Polsce czekolada jest dostępna w zbliżonej do niemieckiej stylistyce opakowania od momentu pojawienia się sieci ALDI w Polsce w 2008 roku.

Ponadto szata graficzna opakowania znana jest w niemal wszystkich krajach, w których ALDI Nord prowadzi działalność, w tym we Francji, Holandii i Hiszpanii. To właśnie stylistyka opakowania czekolady Nussbeisser sprzedawanej od dziesięcioleci w Niemczech przez ALDI Nord była inspiracją dla opakowania polskiej Orzechowej. Jak wspomniano Orzechowa jest obecna na polskim rynku od 10 lat i do tej pory nie podnoszono podobieństwa jej opakowania z innymi produktami.

W związku z powyższym nie jest prawdą, że ALDI w Polsce skopiował opakowanie produktu markowego. Jeśli chodzi o dalszy rozwój tematu, dyskusję na łamach mediów w tym zakresie chcielibyśmy przenieść w bardziej sprzyjający porozumieniu klimat.

W związku z sugestią, jakobyśmy nie odpowiedzieli na pytania w kontekście wspomnianego artykułu, poniżej chcielibyśmy odnieść się do przebiegu tego kontaktu. W dniu 2 października skontaktował się z Biurem Prasowym ALDI Polska dziennikarz Grupy WP, który na potrzeby „artykułu dla wp.pl o produktach w sieciach dyskontów Aldi” prosił o potwierdzenie, czy czekolada Château Orzechowa jest produktem marki własnej ALDI. Jeszcze w tym samym dniu potwierdziliśmy stan faktyczny. W kolejnym pytaniu, w godzinach popołudniowych poproszono nas o stanowisko co do zbieżności opakowania Château Orzechowa z produktem Nussbeisser marki Alpen Gold. Poprosiliśmy o jeden dzień na wyjaśnienie tej kwestii. Niestety artykuł został opublikowany przed prezentacją naszego stanowiska.

Kontakt dla prasy:
ALDI Polska: Agata Biernacka, biuroprasowe@aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch