1. Spektakl „WIDOKOWISKO” na dachu ALDI

Spektakl „WIDOKOWISKO” na dachu ALDI

08.04.2019 .

Spektakl „WIDOKOWISKO” na dachu ALDI na Widzewie w Łodzi przyciągnął setki widzów! Sieć była partnerem strategicznym i sponsorem wydarzenia.

Wsparcie prac związanych z organizacją spektaklu jest formą podziękowania od ALDI dla mieszkańców Łodzi - najbliższych sąsiadów naszego sklepu i pozostałych okolicznych mieszkańców, którzy są również klientami sklepu - mówi Agata Biernacka z biura prasowego ALDI. Przedstawienie teatralne angażujące publiczność, zgromadziło setki widzów zarówno na balkonach bloków wokół sklepu, jak i na parkingu ALDI, dostarczyło niezapomnianych emocji, również  podczas wspólnego świętowania po spektaklu.

W sobotę, 6 kwietnia tuż po zachodzie słońca, mieszkańcy Łodzi stali się świadkami niezwykłej uczty teatralnej w nietypowej przestrzeni. W ramach jubileuszowej, 10. edycji akcji Dotknij Teatrui obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, dach i parking sklepu ALDI przy ulicy Puszkina 6 przeobraziły się w scenę teatralną.

- Akcja Dotknij Teatru czyni sztukę dostępną i obecną, często w nietypowych miejscach. Pozwala widzom odkrywać scenę „od kuchni” oraz tworzyć, a nade wszystko inicjuje spotkania ludzi. „WIDOKOWISKO” wpisało się w motyw przewodni tegorocznej edycji Dotknij Teatru – MIASTO - poprzez połączenie teatru i wspólnoty właśnie w sercu miasta, które intensywnie biło w sobotę na Widzewie– komentuje Robert Kujawiak z PORTIERNI SZTUKI, organizator spektaklu.

ALDI został wybrany nieprzypadkowo do tego projektu, ze względu na specyficzną lokalizację i architekturę przestrzeni wokół sklepu. Realizatorzy wykorzystali potencjał odzwierciedlenia w tym miejscu teatru antycznego z jego scene, proscenium i orchestrą. Sieć przyjęła zaproszenie do współpracy i została Partnerem Strategicznym oraz sponsorem wydarzenia ze względu na chęć wsparcia zarówno samej inicjatywy Dotknij Teatru, regionalnych ośrodków kultury, jak i lokalnej społeczności, dla której przeznaczony był ten nietypowy spektakl.

- Za nami bezprecedensowe przedsięwzięcie teatralne na dachu marketu ALDI, zarówno w skali kraju, jak i w skali globalnej. Cieszymy się z włączenia w działania kulturalne, które wychodząc w przestrzeń miasta, przybliżają sztukę i pozwalają nawiązać dialog z jego mieszkańcami. Wsparcie prac związanych z organizacją spektaklu jest także formą podziękowania od ALDI dla mieszkańców Łodzi - najbliższych sąsiadów naszego sklepu i pozostałych okolicznych mieszkańców, którzy są również klientami sklepu - mówi Agata Biernacka z biura prasowego ALDI.

W ramach akcji, która odbywała się zarówno na terenie parkingu, jak i dachu sklepu, rozegrało się symboliczne zderzenie dwóch światów, tego realnego ze światem wyobraźni, natury i intuicji. Scenariusz spektaklu był współtworzony z mieszkańcami osiedla, zawierał ich wspomnienia, przemyślenia i refleksje związane z widokiem z okna. Dynamiczny pejzaż miejski, zjawiska atmosferyczne, tęsknota za przyrodą, wspomnienia o cyrku i wesołym miasteczku – to wszystko widzowie odnaleźli w przedstawieniu. Między innymi dzięki tancerce – akrobatce cyrkowej zawieszonej na szarfach przy pomocy dźwigu nad dachem sklepu, tancerzu-ptaku wykonującym taniec wolności na dachu czy burzy muzycznej pomiędzy „górą” i „dołem”.

Ciekawym wymiarem przedstawienia było zaangażowanie widzów – okolicznych mieszkańców, którzy stworzyli swoisty chór grajków - za pomocą małych instrumentów muzycznych imitujących śpiew ptaków – okaryn zbudowali niezwykłe tło muzyczne. Zaś w finałowej scenie z balkonów mieszkańców wypuszczone zostały świetliste balony symbolizujące osiągniętą dzięki sztuce harmonię.

- Wymiar społeczny, bezpośredni kontakt i zbudowane relacje z mieszkańcami-widzami to najważniejszy sens tego projektu. Inną płaszczyzną, dziś coraz bardziej zyskującą na znaczeniu, było zbudowanie pomostu porozumienia między światem sztuki i biznesu. Dziękujemy ALDI za pomoc, współpracę i za ogromne zaangażowanie w ten projekt– dodaje Robert Kujawiak.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch