COŚ w aldi

Tanie fajerwerki na sylwestra 2022/2023 w sklepach ALDI

W ofercie ALDI znajdziesz bogatą ofertę fajerwerków, petard i sztucznych ogni. Wybierając fajerwerki na sylwestra, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, ale też i jakość. Dostawca naszych produktów, firma WECO, to firma niemiecka, która stawia na jakość. Ich produkty spełniają wszystkie normy, mają wymagane atesty, a przestrzeganie dołączonej instrukcji pozwala na bezpieczną, barwną i huczną zabawę. Przy tym są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu nabycie tanich fajerwerków i petard na sylwestra 2022/2023 nie będzie stanowić żadnego problemu. A jest w czym wybierać, bo oferta ALDI to kilkanaście modeli fajerwerków i petard!

tanie fajerwerki

Czy w sylwestra i Nowy Rok można puszczać fajerwerki i strzelać petardami?

Fajerwerki, zgodnie z obowiązującym prawem, można puszczać tylko 31 grudnia i 1 stycznia. Co ważne, zgodnie z załączoną do nich instrukcją, fajerwerki można puszczać tylko w odpowiednim oddaleniu od bloków, domów i innych budynków, w których mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Przed odpaleniem racy czy petardy warto upewnić się, że w jej zasięgu nie ma ludzi i zwierząt.

Absolutnie odradza się puszczanie fajerwerków:

  • z balkonów
  • z okien
  • w bliskiej odległości domów mieszkalnych
  • w zatłoczonych miejscach.

We wszystkich powyższych przypadkach osoba, który zobaczy taki proceder, ma prawo zadzwonić na policję. W przypadku puszczania fajerwerków z balkonu można dostać mandat w wysokości 500 zł. 

Kiedy można strzelać petardami i fajerwerkami? - Czy można strzelać poza sylwestrem?

Wystrzały fajerwerków poza 31 grudnia i 1 stycznia są niedozwolone. W przypadku naruszeniu prawa i wezwania policji można dostać mandat w wysokości 500 zł, jeśli jednak ktoś poda nas do sądu, kara za takie wystrzały może wynieść nawet 5000 zł.

Warto zapewnić sobie maksimum radości legalnie i bezpiecznie właśnie w sylwestra.

tanie fajerwerki

Jak bezpiecznie puszczać fajerwerki i petardy?

Każdy nasz produkt zawiera instrukcję obsługi. Aby noc sylwestrowa była bezpieczna, koniecznie stosuj się do wskazań producenta fajerwerków. Znalezienie odpowiedniego miejsca jest kluczowe, nie może to być balkon, okno czy weranda. Najlepiej znaleźć ustronne miejsce, otwartą przestrzeń, która nie jest zatłoczona.

6 zasad bezpiecznego puszczania fajerwerków

1.      Ze zrozumieniem przeczytaj instrukcję.

2.      Sprawdź, czy miejsce, które wybrałeś, jest bezpieczne.

3.      Pamiętaj! Jeśli dotychczasowa zabawa była przednia i ilość promili wpływa na twoją percepcję – nie strzelaj.

4.      Dziecko nie może puszczać fajerwerków!

5.      Przeczytałeś instrukcję, wybrałeś miejsce, wszystko jest OK? Super – odpalaj!

6.      Po odpaleniu lontu fajerwerków natychmiast oddal się minimum o metr, a najlepiej o kilka, od odpalonego zestawu.

tanie fajerwerki

Fajerwerki dla dzieci

Dzieci nie mogą opalać fajerwerków. Odpalanie materiałów wybuchowych przez dzieci jest nieodpowiedzialne i może skutkować poważnymi konsekwencjami. Nie oznacza to jednak, że dzieci nie mogą świętować. W naszym asortymencie znajdziesz sztuczne ognie, opaski fluorescencyjne czy konfetti. Takie produkty spokojnie mogą trafić w ręce najmłodszych, ale pamiętajmy, że nadzór rodzica przy zabawie wskazanymi produktami też jest konieczny. 

tanie fajerwerki

Fajerwerki a zwierzęta

Prawdą jest, że wystrzały fajerwerków powodują, że niektóre zwierzęta reagują paniką, boją się, uciekają, szczekają czy chowają w ustronnych miejscach. To, jak się bawimy, zawsze jest naszym wyborem, mamy na to wpływ. Pamiętajmy jednak, że cierpią na tym zwierzęta.

Jeśli wybieramy tradycyjne fajerwerki:

1.      Nie puszczajmy ich w okolicach schronisk.

2.      Jeśli sami mami pupila, który boi się tego odgłosu, zapewnijmy mu maksymalny komfort: schowek w szafie, leki uspokajające, a jeśli zwierzę ma tendencję do uciekania, zabezpieczmy je dobrze za pomocą smyczy.

3.      Pamiętajmy o zwierzętach, które się zgubią. Następnego dnia w ramach spaceru noworocznego sprawdźmy, czy nie spotkaliśmy zbłąkanych psów i kotów sąsiadów. Odprowadźmy je, jeśli jest taka możliwość, do właścicieli.

Fajerwerki przyjazne zwierzętom

Jeśli zależy nam na dobrostanie zwierząt, postawmy na zimne ognie, opaski fluorescencyjne, konfetti i balony. Rozwiązaniem są też lampiony chińskie, jednak te szkodliwe są dla planety. Głośne fajerwerki hukowe z pewnością nie są przyjazne zwierzętom.

Dlaczego fajerwerki są tak popularne?

Sylwester to huczne, wesołe i kolorowe święto. Chcemy z przytupem pożegnać stary rok i przywitać nowy. Fajerwerki są do tego stworzone, kojarzą nam się z wystrzałową zabawą do białego rana. Fajerwerki wywodzą się z Chin, w dawnych czasach były używane, by odstraszać złe duchy oraz w trakcie modlitwy o pomyślność i szczęście. Nieprzypadkowo stały się atrybutem noworocznych imprez, wróżbą pomyślności na nowy, nadchodzący rok. Fajerwerki są popularne, bo są efektowne. Wysokie wystrzały i feeria barw tworzą wizualną otoczkę, która jest w stanie pięknie rozświetlić niebo, sprawiając, że wejście w nowy rok staje się magiczne.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch