1. Strona główna
 2. Wszystkich Świętych
COŚ w aldi

Dekoracje pomników na Wszystkich Świętych

Dekoracje pomników na Wszystkich Świętych jak również, wiązanki, znicze, czy stroiki są nieodzownymi elementami, z jakimi wybieramy się na cmentarze. W ofertach sieci handlowych znajdziemy ich bardzo dużo. Począwszy od małych stroików, a skończywszy na ogromnych kompozycjach. Nieważne jednak, jakie dekoracje nagrobne na Wszystkich Świętych wybierzecie, wszak najważniejsza jest pamięć! 

Pamięć i wspomnienia – to prawdziwe ozdoby na czas Wszystkich Świętych

1 listopada, jak co roku, spotkamy się na cmentarzach, by upamiętnić naszych bliskich. To pełen refleksji czas, w którym przypominamy sobie znaczące dla nas osoby, odświeżamy nasze wspomnienia o nich, a także dbamy o groby i przystrajamy je na znak naszej pamięci. Dekoracje nagrobne są oznaką szacunku i miłości, tak samo jak kwiaty czy znicze.

Zapalony znicz

Jak zadbać o pomnik?

Warto zaplanować sobie czas na wyjazd na cmentarz i prace porządkowe. Aby poszło sprawnie, przygotuj wcześniej:

 • rękawice, 
 • grabki, 
 • zmiotkę, 
 • szufelkę, 
 • ściereczki (jeśli uznasz je za konieczne) 
 • oraz odpowiednie detergenty

W październiku pojawiają się już minusowe temperatury, nie zapomnij więc o ciepłej odzieży.

Po zadbaniu o sam pomnik, zastanów się, jakich dekoracji na Wszystkich Świętych będziesz potrzebował. Poniższa lista produktów i podpowiedzi, jak je wybrać, może być pomocna. 

 

Dwa zapalone znicze z dekoracjami na nagrobku

Jak ozdobić grób na Wszystkich Świętych 2022?

Oczywiście wszystko zależy od naszych osobistych upodobań i preferencji. Poniższe wskazówki są tylko małą podpowiedzią, jak szybko wybrać produkty, które będą do siebie pasować, ułatwiając tym samym wybór produktów i proces zakupów.

wszystkich świętych

1. Co kupić na Wszystkich Świętych?

Idealna lista zakupów to: bukiet kwiatów do wazonu, wianek na pomnik, wieniec na pomnik lub stroik, zestaw zniczy. Nie zapomnij też o zapałkach do zniczy (lub zapalniczce) oraz wkładach parafinowych do zniczy.

Jeśli planujesz stworzyć własne kompozycje na grób z użyciem żywych kwiatów, potrzebne będą: gąbka florystyczna, gałązki sosny, świerku lub ostrokrzewu, wstążka, kokarda

2.  Znicze - kolor ma znaczenie

Wybierając znicze, zwróć uwagę na plastikowe i metalowe elementy znicza. Dobieraj je tak, aby elementy w kolorze metalu miały taki sam odcień. Jeśli wolisz złote okucia, wybierz wszystkie znicze, kierując się tą zasadą. Podobnie ze srebrem. Pamiętaj, że kluczem jest prostota!
To samo dotyczy koloru szkła – wybieraj znicze o tym samym kolorze szkła. Aplikacje mogą się różnić, ale estetyka pozostanie ta sama. 

3. Ile zniczy wybrać?

Jeśli lubisz symetrię, postaw na cztery mniejsze znicze i jeden większy, znaczący znicz. Małe znicze możesz ustawić na krawędziach grobu, duży znicz w centralnej części płyty nagrobnej. Jeśli wolisz postawić jeden znicz, wybierz taki, który będzie na tyle duży, by swoją wielkością zagospodarował przestrzeń i dobrze komponował się z kwiatami.

Pamiętaj, jeśli odwiedzasz groby dalszej rodziny, nie kupuj ogromnych zniczy. Lepiej postawić na mniejszy znicz, który ma większą szansę dobrze skomponować się z pozostałymi dekoracjami na Wszystkich Świętych.

4. Kwiaty

Kwiaty, tak jak znicze, powinny mieć zbliżone do siebie kolory lub być w tej samej gamie kolorystycznej. Jak to zrobić? Przyjrzyj się kolorowi kwiatu. Jeśli ma domieszkę błękitu, mamy do czynienia z chłodną tonacją i takiej barwy dobieraj inne kwiaty, które mają zimne, niebieskawe zabarwienie (podpowiedź – do zimnych barw kwiatów bardziej pasują srebrne okucia zniczy).
Jeśli wolisz barwy ciepłe, takie barwy będą w swoim składzie miały domieszkę żółci (podpowiedź – do kwiatów o ciepłym zabarwieniu bardziej pasują złote okucia zniczy).
Łącząc ze sobą kwiaty, zadbaj, aby nie różniły się znacząco nasyceniem koloru, dzięki temu uzyskasz większą harmonię.
Do białych kwiatów pasują zarówno okucia złote, jak i srebrne, ale szkło znicza w tym przypadku powinno być białe, żółte lub kremowe. 

5. Umów się z rodziną, jaka kolorystyka dekoracji na Wszystkich Świętych jest preferowana

Na groby naszych bliskich przychodzi cała rodzina, a każdy z kuzynów ma inny pomysł na kolor znicza czy kwiatu. Przychodząc na grób po Wszystkich Świętych bardzo często widzisz chaos. Oczywiście to wspaniałe, że bliscy pamiętają o naszych zmarłych, co do tego nie ma wątpliwości! Ale miło jest też mieć porządek na pomniku bliskiej nam osoby. Dlatego warto wysłać do rodziny krótki SMS, na przykład o takiej treści:

Hej! Byłoby mi bardzo miło, gdyby wszystkie znicze, jakie przynosicie na grób, były z białego szkła. Jeśli mogę zrobić dla ciebie to samo i masz jakieś preferencje dotyczące koloru zniczy lub kwiatów, daj mi znać, dopasuję się”.

Pamiętaj, bycie asertywnym nie jest złe! Ułatwia życie, szczególnie jeśli robisz to w sympatyczny sposób i sam jesteś w stanie iść na kompromisy.

6. Kiedy warto ozdobić grób na Wszystkich Świętych?

Porządek na grobie warto zrobić dwa dni wcześniej, ale kwiaty czy znicze warto zapalić na wieczór przed Wszystkimi Świętymi, czyli 31 października. Dzięki temu, uda ci się zgarnąć jeszcze ostatnie liście, wsadzić nowe wkłady do zniczy itd.

kwiaty na wszystkich świętych

Kwiaty na Wszystkich Świętych - sztuczne czy naturalne?

To kwestia preferencji i budżetu. Nie ma jednej, prawidłowej, odpowiedzi. Oczywiście sztuczne kwiaty mają swoje zalety, tym bardziej, że obecnie są one produkowane w bardzo jakościowy sposób, jednak kwiaty doniczkowe czy cięte wyglądają bardzo elegancko i zawsze się obronią. 

Jeśli jesteś zapracowany

Postaw na wieńce, wianki i wiązanki ze sztucznych kwiatów. Takie ozdoby na grób będą dłużej wyglądać atrakcyjnie, sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych. Postaw na jakość i dobre dopasowanie kolorystyczne poszczególnych elementów. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, powyżej znajdziesz kilka wskazówek. 

Zapalone znicze i wiązanki z kwiatów na nagrobku
Dwa znicze z białego szkła na płycie nagrobnej

Jeśli często odwiedzasz cmentarz

Możesz wybrać kwiaty żywe, w doniczkach lub cięte do bukietów. Pamiętaj, że takie kwiaty potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Nawet chryzantemy. Musisz dbać o to, by miały wodę, ucinać zwiędłe kwiaty czy liście i wymienić je w odpowiednim momencie. Jeśli stawiasz na cięte kwiaty do wiązanki, zadbaj o to, by w wazonie znajdowała się gąbka florystyczna namoczona wodąW przypadku kwiatów w donicach zadbaj o zakup osłonki, aby nie zniszczyć płyty nagrobnej.

Szukasz kompromisu?

Jeśli lubisz mieć na grobie nawet niewielką ilość roślin żywych, postaw na rozwiązanie łączone. Kwiaty bardzo szybko więdną, opadają, są podatne na warunki atmosferyczne. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ostrokrzewu, gałązek świerkowych czy sosnowych. Jeśli zależy ci na maksymalnie naturalnym efekcie, ale nie możesz często odwiedzać grobu, wybierz się do kwiaciarni, kup gałązki i w domu, na bazie gąbki florystycznej, sam skomponuj wieniec. To bardzo łatwe – najpierw w gąbkę florystyczną włóż gałązki, a w centralną część wieńca wbij sztuczne kwiaty. W tym przypadku możesz spojrzeć na nasze porady, jak dobierać kwiaty.

Ten sam trik możesz też zastosować w wazonie. Włóż gąbkę florystyczną, namocz ją, w tylną część wazonu wbij najdłuższe gałązki, potem kwiaty – najpierw te wyższe, potem odrobinę krótsze. Na froncie możesz dodać jeszcze odrobinę ostrokrzewu czy innych zielonych akcentów, aby całość się uzupełniała.

Znicze i ozdoby na Wszystkich Świętych w Aldi

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące dekoracji na Wszystkich Świętych będą dla Ciebie pomocne. Sprawdź też znicze, wiązanki i ozdoby na Wszystkich Świętych dostęne w naszej ofercie. Zebraliśmy dla Was wszystkie niezbędne produkty do sprzątania i dekoracji, by ułatwić przygotowania do tego ważnego dnia.

Przejdź do oferty zniczy i ozdób.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch