Polityka zakupowa kawy

Worek z ziarnami kawy na drewnianym tle – Polityka zakupowa kawy w ALDI Nord

Kawa certyfikowana

Uprawa kawy stanowi podstawę bytu dla około 25 milionów drobnych rolników w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie jest związanych z handlem i przetwórstwem kawy. Od surowca po produkt końcowy potrzeba wielkiego nakładu pracy. Przy tym ważne jest, by zabezpieczyć jakość surowców oraz przejąć odpowiedzialność za tworzenie łańcucha wartości kawy.

Tworząc i implementując socjalne, ekologiczne i ekonomiczne standardy zrównoważonego rozwoju ALDI Nord wraz z zaangażowanymi interesariuszami stawia czoła tym wyzwaniom. Jako członkowie Business Social Compliance Initiative (BSCI - Inicjatywy Odpowiedzialności Społecznej Biznesu) od 2008 r. aktywnie angażujemy się w zapewnienie bezpiecznych i odpowiednich warunków pracy w łańcuchu dostaw. Ponadto od 2009 r. ALDI Nord jest członkiem Global Coffee Platform (GCP), dobrowolnego stowarzyszenia zrzeszającego producentów kawy, przedstawicieli handlu i przemysłu kawowego, jak również organizacji społecznych, którego celem jest wspieranie poprawy warunków pracy i ochrony środowiska podczas uprawy kawy.

Zamiana produktów marki własnej na wyłącznie certyfikowaną kawę

Poprzez użycie certyfikowanego lub zweryfikowanego surowca kawy już dziś spełniamy nasze wymagania, by oferować coraz większą ilość artykułów zawierających kawę certyfikowaną. Od końca 2016 r. zamieniliśmy 30% ilości surowca kawy na certyfikowaną jakość w zdefiniowanych przez nas grupach asortymentowych.

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa kawy

Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord jest obecna w dziewięciu krajach europejskich z ponad 70 spółkami regionalnymi. Nasze wiążące międzynarodowe zasady oraz wymogi w sektorze kawy jako Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord zostały zawarte w naszej międzynarodowej polityce zakupowej kawy.

Tym samym zobowiązaliśmy się wspierać zrównoważoną uprawę kawy oraz poprawę warunków pracy i życia zaangażowanych w uprawę kawy drobnych rolników i ich rodzin. Naszym międzynarodowym celem było, by do końca 2016 r. zamienić minimum 30% ilości surowca kawy na certyfikowaną jakość w zdefiniowanych przez nas grupach asortymentowych; akceptujemy przy tym standardy UTZ, Fairtrade, Rainforest Alliance i unijne wytyczne produkcji ekologicznej. Będziemy dążyć, by do końca 2020 r. ciągle podnosić udział certyfikowanego surowca kawy w zdefiniowanych przez nas grupach asortymentowych.

Od 31.12.2016 r. 30% certyfikowanej jakości surowca kawy  w zdefiniowanych grupach asortymentowych.

Ciągłe podnoszenie udziału certyfikowanego surowca kawy w zdefiniowanych grupach asortymentowych do końca roku 2020.

Projekt kawowy w kraju uprawy: ALDI Nord wspiera drobnych rolników w Kolumbii

Od marca 2017 r. ALDI Nord wspólnie z fundacją Hanns R. Neumann Stiftung (HRNS) angażuje się w bardziej zrównoważoną i odpowiedzialną produkcję kawy w Kolumbii. Na miejscu i ze skoncentrowanymi działaniami, ALDI Nord wspiera około 800 rodzin drobnych rolników. Dalsze informacje dot. projektu kawowego ALDI Nord znajdą Państwo tutaj.

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.