1. Strona główna
  2. Zero Waste
  3. Co robi ALDI, aby być bardziej zero waste?
opakowania aldi

Jako dojrzałe i świadome przedsiębiorstwo, zdające sobie sprawę z odpowiedzialności biznesowej dotyczącej redukcji plastiku, już o kilku lat wdrażamy z powodzeniem

„Misję Opakowaniową ALDI”.

co to zero waste
co to zero waste
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów

Niezależnie od wielkości sklepu, każdy z nich, w tym ALDI, musi i powinien zmierzyć się z problemem mądrego i efektywnego zarządzania odpadami oraz produktami spożywczymi, które nie są już zdatne do sprzedaży. ALDI odpowiedzialnie podchodzi do tego tematu i stawia na optymalizację procesu, której efektem jest zmniejszenie marnotrawstwa i maksymalizacja recyklingu. 

obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów

Nie ograniczamy się jednak tylko do dużych, ogólnopolskich organizacji, ale również współpracujemy z lokalnymi fundacjami działającymi w danym mieście – w myśl idei, że ALDI to dobry sąsiad.

Zgodnie z art. 5 ust. 10 ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz. U. 2019, poz. 1680) ALDI informuje, że wysokość należnej opłaty przekazanej organizacjom pozarządowym z przeznaczeniem na wykonywanie przez te organizacje zadań w zakresie określonym w art. 2 pkt 2 ww. ustawy za 2022 r. wynosi 2 962,57 zł. 

obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
obniżenie emisji gazów
nie marnujmy jedzenia

Niech rzuci kamień, kto jest bez grzechu, wszystkim nam zdarza się wyrzucić coś, co powinno było zostać zjedzone. Jest to tym bardziej problematyczne, że po przyjściu do sklepu, każdy z nas chciałby wybrać tylko produkty, które są najświeższe i najpiękniejsze… W końcu musimy za nie zapłacić. Dlatego tak ważne jest, aby zakupione produkty nie zmarnowały się w lodówce. Co można zrobić by tak się nie stało?

j
j

Na tej podstronie znajdziesz garść porad, jak marnować mniej jedzenia i jak jeść pysznie i zdrowo . A co do nas? My dbamy o to, by te produkty, które nie zostały przez Was kupione, trafiły w najlepsze możliwe ręce - do organizacji, które tych produktów potrzebują. W ten sposób bycie ZERO WASTE jest naszą wspólną misją: kupujemy mądrzej, gotujemy świadomie, marnujemy mniej lub wcale! 

nie marnujmy jedzenia

Jako sklep generujemy dużo odpadów kartonowych i plastików, jednak recyklingujemy je bardzo restrykcyjnie. Każdy nasz sklep dostaje bardzo określone specyfikacje, jak powinien obchodzić się z odpadami i jak ma je poddawać recyklingowi. Osobno recyklingujemy papier i kartony, osobno plastiki kolorowe i białe.

Każdy z naszych sklepowych pracowników jest przeszkolony z zakresu sortowania odpadków tak, by generowane przez nas śmieci łatwo można było przetworzyć w kolejne opakowania.

j

Nasze odpady codziennie zabierane są przez firmy recyklingowe, z którymi mamy podpisane kontrakty i każdego dnia z naszych odpadów powstają nowe opakowania. 

To nie wszystko.

Wiemy, że sortowanie śmieci, to proces żmudny i w Polsce ciągle się go uczymy. Trzeba zapamiętać, co, gdzie i w jakiej formie. Dlatego na opakowaniach marek własnych takich jak:

logotypy

systematycznie będą pojawiać się specjalne oznakowania. Pozwolą Ci na łatwą identyfikację, do którego pojemnika powinien trafić dany odpad, aby mógł w łatwy sposób być poddany obróbce.

Szukaj oznakowania:

oznakowania
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch