Bądź zero waste

jak oszczedzać wodę

Jak oszczędzać wodę?

Przewiduje się, że do 2025 r. około jedna trzecia ludzkości nie będzie miała wystarczającej ilości wody pitnej, dlatego też coraz więcej uwagi poświęca się sposobom jej oszczędzania. Zobacz 12 sposobów, jak oszczędzać wodę. Warto zapoznać się z nimi i zacząć stosować je w życiu.

Więcej
zerowaste

Jak oszczędzać prąd?

Oszczędzanie energii elektrycznej ma znaczenie zarówno w kontekście ekonomicznym, jak i ekologicznym. Mniej zużytego prądu to niższe rachunki, ale także mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Warto więc zapoznać się ze sposobami oszczędzania energii, aby dowiedzieć się, jak zaoszczędzić na prądzie i przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i tym samym globalnego ocieplenia klimatu.

Więcej
zerowaste

Jak dbać o środowisko?

Chociaż sposoby troski o środowisku wydają się powszechnie znane, nie każdy zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ mogą mieć dla ziemi nasze indywidualne działania. Nie wszyscy również wiedzą, jakie oszczędności i korzyści dla naszej planety niosą pozornie mało znaczące nawyki, takie jak gaszenie światła czy zakręcanie kranu. Oto 10 sposobów ochrony środowiska, które możemy wdrożyć w swoje życie.

Więcej
segregacja smieci

Segregacja śmieci – jak prawidłowo sortować odpady?

Gdyby wszystkie śmieci produkowane na świecie zapakować do ciężarówek, to sznur pojazdów okrążyłby Ziemię 24 razy. Z naszych odpadów, powstała już Wielka Pacyficzna Plama Śmieci – wyspa na Oceanie Spokojnym, która powiększa się szybciej, niż przewidywali naukowcy. Dlatego niezwykle ważne jest podjęcie natychmiastowych działań. Warto więc, ograniczać ilość wytwarzanych w domu śmieci i zatroszczyć się o odpowiednią segregację odpadów.

Więcej
plogging

Plogging

Postępujące zaśmiecanie środowiska naturalnego sprawia, że trzeba podejmować zdecydowane działania, by chronić przed nim ziemię. W trosce o stan naszej planety z dnia na dzień powstają nowe ekologiczne trendy dążące do jej ochrony oraz zredukowania zanieczyszczenia. Wraz z filozofią Zero Waste pojawiła się również nowa dyscyplina sportu – plogging.

Więcej
recykling

Recykling

Recykling oznacza ponowne użycie, powrót do obiegu. Według definicji recykling to powtórne wykorzystywanie odpadów prowadzące do wytworzenia nowego produktu, którego celem jest zmniejszenie nadmiernego eksploatowania złóż naturalnych oraz zmniejszenie ilości śmieci.

Więcej
mrozenie jedzenia

Mrożenie żywności

Lato w grudniu? To jest możliwe, ale trzeba je odpowiednio przechować. A potem, gdy mróz zacznie doskwierać zbyt mocno, sięgnąć po smakowe soczyste wspomnienia. Sezonowe owoce i warzywa dają się zamykać w słoikach, suszyć i mrozić. Ten ostatni zabieg jest najmniej wymagający, ale by przebiegł z sukcesem, wystarczy znać kilka patentów.

Więcej
zakupy zero waste

Zakupy zero waste

Lista zakupów jest drogowskazem, który poprowadzi Cię w sklepie właściwymi alejkami. To też Twój wentyl bezpieczeństwa, dzięki niej unikniesz wpadek.. Sprawdź, jak stworzyć idealną listę zakupów

Więcej
marnowanie żywności

Marnowanie żywności – jaka jest skala problemu i jak z nim walczyć?

Straty i marnotrawstwo żywności to globalny problem o zatrważającej skali. Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO na świecie, w całym łańcuchu rolno-żywnościowym, marnuje się rocznie 1,3 mld ton żywności. Dla zobrazowania tej wartości: taka ilość byłaby wystarczająca, aby wyżywić wszystkich Polaków przez 66 lat.

Więcej
w

Jak być eko i dlaczego warto żyć ekologicznie?

Bycie eko to często pojawiający temat. W wyniku działalności człowieka emisja gazów cieplarnianych ciągle wzrasta, co ma wpływ na zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie oraz anomalie pogodowe. Nadmierna eksploatacja surowców naturalnych powoduje, że w końcu może ich zabraknąć. Wycinka puszczy amazońskiej sprawia, że mamy coraz mniej tlenu, a wiele gatunków zwierząt traci swój dom i niedługo może wyginąć.

Więcej

Prezenty zero waste i ekoupominki – 10 pomysłów na prezenty przyjazne środowisku

Jeżeli chcesz być eko i zrezygnować z kupowania bliskim kolejnego prezentu, który po chwili skończy na śmietniku, za to pragniesz, aby dostali coś przyjaznego dla środowiska, powstrzymaj się przed przypadkowym zakupem. Zapytaj najpierw osoby, którą chcesz obdarować, czego potrzebuje albo dowiedz się tego od jej przyjaciół. Nie tylko zrobisz jej większą przyjemność, ale również nie wydasz pieniędzy na rzecz, która jako niepotrzebna zaraz trafi do kosza. Oto kilka pomysłów na prezent w duchu zero waste oraz zasad, jakimi powinniśmy się kierować przy jego wyborze.

Więcej
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch