1. Strona główna
  2. Inspiracje
  3. jak rozpuścić czekoladę? W kąpieli wodnej czy mikrofali?
jak rozpuścić czekoladę

Jak rozpuścić czekoladę? – W kąpieli wodnej czy w mikrofali?

Chcesz samodzielnie przygotowywać desery i ciasta? W przepisach prędzej czy później spotkasz się z krokiem „rozpuść czekoladę”. Pierwsza myśl sugeruje zazwyczaj wrzucenie jej do garnka i podgrzanie. Czy to na pewno najlepsze rozwiązanie? Sprawdź nasze skuteczne porady, jak rozpuścić czekoladę.  

Jaką czekoladę do rozpuszczania wybrać?

Podstawą udanego ciasta i deseru jest wybór odpowiedniej czekolady do rozpuszczenia. Najlepiej sprawdzi się tu czekolada mleczna i gorzka dobrej jakości. Najmniej problematyczny będzie produkt o zawartości ponad 60 procent kakao. Uważaj z kolei na czekoladę białą. Ten rodzaj ze względu na brak kakao szybciej się roztopi i łatwiej go przypalić.

Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej?

Do rozpuszczenia czekolady możesz użyć garnka. Nie wkładaj jednak produktu do środka bezpośrednio. Dzięki kąpieli wodnej nie przypalisz czekolady i uzyskasz odpowiednią konsystencję. To najpopularniejszy sposób na przygotowanie roztopionej czekolady do ciast i deserów w polskich domach. Często spotkasz się z nim również w przepisach. Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej krok po kroku?

Zagotuj wodę w garnku. Zmniejsz moc i umieść w środku suchą, odporną na temperaturę miskę, tak aby jak najmniej stykała się z wodą. Wrzuć do niej czekoladę i rozpuszczaj, regularnie mieszając, do czasu, aż stanie się płynna. Wyjmij miskę – czekolada gotowa do dalszego wykorzystania! Dzięki zastosowaniu pary czekolada w kąpieli wodnej rozpuszcza się powoli, jest aksamitna i nie przypali się.

Jak rozpuścić czekoladę w mikrofali?

Czekoladę rozpuścisz wygodnie, jeśli masz w domu mikrofalówkę. Wystarczy odpowiednie naczynie i kilka minut. W kuchence mikrofalowej rozpuścisz czekoladę mleczną i gorzką. Ten sposób nie nadaje się do rozpuszczania czekolady białej.

Jeśli chcesz rozpuścić czekoladę w mikrofali, podziel tabliczkę na małe kawałki i umieść w odpowiednim naczyniu (najlepiej szklanym). Ustaw średnią moc kuchenki i podgrzewaj w niej czekoladę przez około 15-20 sekund. Otwórz mikrofalówkę i wymieszaj czekoladę. Czynność powtarzaj tak długo, aż czekolada uzyska odpowiednią konsystencję.

Jak rozpuścić czekoladę w garnku?

Czekoladę w garnku najlepiej rozpuścić w kąpieli wodnej. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko przypalenia. Jeśli jednak chcesz rozpuścić czekoladę bezpośrednio w garnku, musisz dodać do niej dodatkowe produkty. Ten sposób nie sprawdzi się więc w przypadku niektórych przepisów.

Ryzyko przypalenia zmniejszy mleko, masło albo olej. Ich ilość dostosuj do ilości czekolady. W tym przypadku ustaw niewielką moc i rozpuszczaj czekoladę powoli, cały czas mieszając. Jeśli zobaczysz, że konsystencja nie jest odpowiednia i całość się przypala, zastosuj więcej dodatków.

Jak rozpuścić czekoladę? – FAQ

Jak rozpuścić białą czekoladę?

Białą czekoladę trudniej rozpuścić niż mleczną albo gorzką. Wszystko dlatego, że nie zawiera kakao i łatwiej ją przypalić albo wytworzyć kryształki. Z tego powodu rozpuść białą czekoladę w garnku z dodatkiem odpowiedniej ilości mleka. Ogrzewaj je łagodnie na niskiej mocy palnika. Dzięki temu ciepło rozejdzie się równomiernie.

Jak rozpuścić czekoladę na polewę?

Czekoladę na polewę rozpuść w kąpieli wodnej. W ten sposób zyskasz pewność, że będzie aksamitna. Zagotuj wodę w garnku i połóż na nim miskę z kostkami czekolady. Zmniejsz moc palnika i rozpuszczaj czekoladę, regularnie mieszając. Możesz dodać do niej odrobinę oleju.

Jak rozpuścić czekoladę ze śmietaną?

Czekoladę ze śmietaną możesz rozpuścić bezpośrednio w garnku. W tym przypadku ryzyko przypalenia jest mniejsze. Zadbaj jednak o to, żeby cały czas mieszać roztwór, tak aby uzyskał dobrą konsystencję. 

choceur

Choceur

Czekolady w wielu smakach i batoniki można znaleźć w asortymencie naszej marki Choceur.

Więcej
Moser Roth

Moser Roth

Poznaj wykwintne smaki i ekscytujące połączenia. Wybierz czekolady oraz praliny Moser Roth i delektuj się kawałek po kawałku wyśmienitymi słodkościami.

Więcej
Milsani

Milsani

MILSANI to produkty na każdą okazję, których skład sprawi, że zarówno kanapka, jak i deser staną się jeszcze pyszniejsze! Poznaj je i zaproś do swojej kuchni.

Więcej
1

Czekolady

Więcej
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch