1. Strona główna
  2. Inspiracje
  3. Prezenty na Dzień Dziecka – zabawki oraz upominki dla dziewczynki i chłopca
COŚ w aldi

Prezenty na Dzień Dziecka – zabawki oraz upominki dla dziewczynki i chłopca

Każdy lubi dostawać prezenty, szczególnie dzieci. Upominki na Dzień Dziecka zawsze uszczęśliwiają naszych milusińskich i powodują radość na ich twarzy. Takie podarunki nie muszą być drogie ani wykwintne. Ważna jest pamięć oraz sposób w jaki taki prezent ofiarujemy. Istotne jest także, aby był on odpowiednio dobrany i dostosowany do wieku i zainteresowań naszej pociechy. Jaki prezent na Dzień Dziecka ucieszy najbardziej nasze dziecko? Wystarczy je obserwować i być z nim w dobrym kontakcie, a na pewno coś przyjdzie nam do głowy. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka.

Prezenty na Dzień Dziecka

dzien dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Prezenty dla dziewczynek i chłopców nie muszą się bardzo różnić, ważne żeby odpowiadały one zainteresowaniom naszej pociechy. Jeśli dziewczynki lubią bawić się wozami strażackimi a chłopcy lalkami czemu im tego nie umożliwić? Tradycyjnie jednak przywykliśmy, że dziewczynki preferują lalki, stroje i zabawę w dom. Jest wiele pomysłów , jak uradować dziewczynkę.

dzien dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca

Przyzwyczailiśmy się, że chłopcy preferują samochody, klocki i grę w piłkę. Tego typu prezent ucieszy zapewne niejednego małego człowieka, jednak warto zaoferować im większą różnorodność upominków. Zabawki rozwijające intelekt oraz zmysł artystyczny, małe instrumenty, modelina, gry planszowe również ucieszą małego chłopca jako upominki na Dzień Dziecka.

dzien dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatków

Z nastolatkami jest już większy problem. Tu trzeba mocno przemyśleć kategorię prezentu, żeby nie narazić się na komentarz, że podarunek jest „obciachowy". Warto przyjrzeć się córce czy synowi, wniknąć w ich zainteresowania i upodobania. Dla nastolatków dobrze sprawdzają się filmy, płyty i elektroniczne gadżety. Jeśli nasza pociecha uprawia z pasją jakiś sport, również warto nawiązać do jej zainteresowań.

katalog-na-dzien-dziecka
dzien dziecka

Kiedy obchodzimy Dzień Dziecka i skąd pochodzi to święto?

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest prawie na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach przypada w tym samym dniu i nie w każdym jest obchodzony tak samo.


Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 roku, przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), aby upowszechniać cele i ideały dotyczące praw dziecka zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Według innych źródeł Dzień Dziecka został ustanowiony w 1952, przez organizacje „The International Union for Protection of Childhood”.


Ponoć Dzień Dziecka obchodzi się w Chinach już od roku 1926, a w Japonii od 1948 roku. Dlatego jednoznacznie określić, od kiedy obchodzimy to święto. W Polsce oraz innych krajach bloku postsocjalistycznego  obchodzi się je 1 czerwca. We Francji i Włoszech 6 stycznia, w Święto Trzech Króli i łączone jest ono z Dniem Rodziny, a dzieci nie tylko otrzymują wtedy podarunki, lecz także ciasto z „wróżbą” i koronę.


W Japonii uroczystość ta wywodzi się ze święta chłopców zwanego Tango-no Sekku, obchodzonego się 5 maja. Wszyscy rodzice przygotowują tego dnia latawce w kształcie karpia - symbolu siły, odwagi i determinacji, wywieszane przed domem. By uczcić również dziewczynki, ich dzień świętowany jest 3 marca i nazywany Festiwalem Lalek lub Festiwalem Dziewcząt, a do zwyczajów, należy układanie papierowych lalek ubranych w tradycyjne, japońskie stroje.

W Turcji Dzień Dziecka przypadający na 23 kwietnia jest jednocześnie Świętem Niepodległości i podobnie jak w Polsce  dzieci zasiadają wtedy w parlamencie.

dzien dziecka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka?

Każdy rodzic pragnie kupić coś na Dzień Dziecka, co naprawdę uszczęśliwi jego pociechę, jednak często nie jest łatwo zgadnąć i przewidzieć, co ucieszy naszego syna czy córkę. Coroczne wybieranie podarunków zazwyczaj sprawia wiele trudności, albowiem oferta jest olbrzymia a zainteresowania naszych dzieci zmienne i kapryśne.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwości finansowe, jednak cena prezentu nie jest najważniejsza. Bywa, że drogie wyszukane zabawki są mniejszym powodem do radości niż wiaderko i łopatka albo upragniona latarka. Wybierając upominek na Dzień Dziecka, należy kierować się pewnymi zasadami, a z całą pewnością ucieszymy wówczas naszych milusińskich:
Przede wszystkim wybierając prezent na Dzień Dziecka, należy wziąć pod uwagę zainteresowania i zdolności dziecka. Trzeba przyjrzeć się bacznie, w co syn czy córka lubi się bawić i jak najchętniej spędza wolny czas. Nie należy kupować też prezentów, które są pobożnymi życzeniami rodziców. Myślenie typu „kupię jej słownik, może bardziej zainteresuje się angielskim, jeśli dziecko ewidentnie tego przedmiotu nie znosi, nie sprawi mu raczej radości.
Trzeba też przyjrzeć się wartość edukacyjnej prezentu. Warto kupować bowiem zabawki na Dzień Dziecka, które pomagają w nauce nowych umiejętności i rozwijają wyobraźnię. Dlatego pięćdziesiąty samochodzik do kolekcji nie zawsze ma sens, chyba że nasze dziecko o nim marzy i jest szczególny upragniony i najważniejszy. Lepiej jednak kupić grę planszową, dzięki której nasza pociecha pozna znaki drogowe i nauczy się zasad ruchu.

Wiadomo też, że inne rzeczy cieszą pięcioletnie maluchy, a inne dojrzewające panny. Małe dzieci kochają przytulanki i grające zabawki, natomiast dla nastolatka upominek na Dzień Dziecka nie może być zbyt dziecinny, bo poczuje się on traktowany niepoważnie.

dzien dziecka

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki? – 5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Zwyczajowo, przywykliśmy pewien rodzaj prezentów kierować dla mężczyzn czy też chłopców, a pewien dla mniejszych czy większych dziewcząt. Wprawdzie dla córki doskonale może sprawdzić się również statek kosmiczny albo kostium płetwonurka, jednak do najbardziej „dziewczyńskich” prezentów na Dzień Dziecka należą:

dzien dziecka

Lalki

Dziewczynki przeważnie lubią lalki i mają ich ogromne ilości. Możemy więc zakupić typową Barbie czy Steffi w wielu wariantach, a także lalki-niemowlaki, lalki postacie ze znanych kreskówek, królowe, czy czarodziejki.

dzien dziecka

Domki i akcesoria dla lalek

Jak wiadomo, lalki muszą gdzieś mieszkać i nie mogą obejść się bez domku. W ofercie możemy znaleźć domki plastikowe, czy drewniane z luksusowym wyposażeniem. Są do nich również dostępne meble, sprzęt AGD czy akcesoria wystroju wnętrz.

dzien dziecka

Zestawy typu „zrób to sam”

Zestawy do tworzenia biżuterii, szycia ubranek dla lalek, budowania, rzeźbienia, haftowania czy malowania mogą okazać się praktycznym prezentem dla dziecka i pomóc w kształtowaniu artystycznych lub rękodzielniczych pasji naszych milusińskich.

dzien dziecka

Kostium ulubionej postaci

Dziewczyny kochają się przebierać, nie tylko w dorosłą sukienkę mamy, ale za konkretne postacie z bajek, filmów, czy kreskówek. Kostium ulubionej postaci, księżniczki, czarodziejki albo ulubionego zwierzaka może naprawdę uciszyć naszą córkę. Sprawdzą się też gadżety, korony, czarodziejskie różdżki, kapelusze albo maski.

dzien dziecka

Zegarek

Prawdziwy „dorosły” zegarek ucieszy niejednego malucha. I nie tylko, również starsze dzieci marzą o smartwatchach z dużą ilością funkcji, którymi można się zawsze pochwalić koleżankom.

dzien dziecka

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla chłopca? – 5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

dzien dziecka

Klocki i puzzle

Budowanie z klocków to bardzo edukacyjne zajęcie. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą konstruowania projektowania dopasowywania elementów. Sprawdzają się dla dzieci w każdym wieku od najmłodszych z prostymi elementami do nakładania na podstawkę, przez typowe drewniane czy plastikowe bloki aż po Duplo i Lego przeznaczone dla starszych konstruktorów. Równie wciągające mogą być puzzle. Uczą one cierpliwości, koncentracji i dokładności i można z nich układać naprawdę piękne obrazy.

dzien dziecka

Pojazdy i tory wyścigowe

Samochody mogą fascynować nie tylko chłopców, ale i dziewczynki, począwszy od „resoraków”, przez modele ciężarówek, koparek, spychaczy czy autobusów oraz zdalnie sterowane modele. Do nich dokupić można specjalne zestawy torów wyścigowych, dzięki którym auta można rozpędzać do zawrotnych prędkości.

dzien dziecka

Pluszaki i maskotki

Maluchy kochają pluszowe misie i inne miękkie zabawki pieski słoniki czy hipopotamy Pluszaki są ponadczasowe i można je tulić do snu, szczególnie gdy się miało gorszy dzień. Starsze dzieci nie pogardzą maskotką, szczególnie w kształcie ulubionego bohatera filmowego.

dzien dziecka

Zestaw małego majsterkowicza

Młotek, obcęgi, kombinerki, wkrętaki, czyli cały warsztat ukryty w zgrabnym opakowaniu, to doskonały upominek na Dzień Dziecka dla malucha, który chętnie podpatruje dorosłych w czasie majsterkowania.

dzien dziecka

Gra komputerowa

Chcemy czy nie, nasze dzieci kochają gry komputerowe. Niektóre z nich pozwalają wyćwiczyć refleks, ćwiczą zdolności manualne, uczą konstruowania, planowania czy projektowania. Nie należy bać się gier komputerowych, ważne jedynie, aby nie było w nich motywów powiązanych z agresją czy przemocą.

dzien dziecka

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla nastolatki lub nastolatka? – 10 inspiracji prezentowych

Książki
Książka to zawsze dobry upominek na Dzień Dziecka. Rozwija, pozwala zdobywać wiedzę oraz ćwiczyć cenną w dzisiejszych czasach umiejętność czytania. Dla nastolatka sprawdzą się pozycje beletrystyczne dla młodzieży opowiadające o codziennych problemach młodych ludzi. Ważne, żeby były aktualne, nawiązywały do obecnych czasów i prezentowały właściwe wzory zachowań. Można też naszego nastolatka uszczęśliwić poradnikiem związanym z tym , czym aktualnie się interesuje, jeśli oczywiście jesteśmy w stanie nadążyć za jego zainteresowaniami.

Ulubiona płyta z muzyką
Większość nastolatków ma swoich muzycznych ulubieńców. Jeżeli uda nam się ustalić, czego nasza pociecha aktualnie słucha albo o jakim albumie muzycznym marzy, to mamy prezent z głowy. Warto jednak w razie czego sprawdzić kolekcję jej lub jego płyt, aby nie dublować egzemplarzy. Warto też spytać siostry, brata albo kolegów, zapewne oni najlepiej orientują się w muzycznych gustach naszych dzieci.

dzien dziecka

Sprzęt muzyczny
Boombox albo odtwarzacz mp3, a może dobre słuchawki do telefonu? Muzyczne zainteresowania nastolatków, to nieodłączny atrybut wieku. Jest to okres, kiedy muzyka jest ważna, często wpływa ona na kształtowanie się wspólnot i grup młodzieżowych, dlatego dobrego sprzętu muzycznego nigdy dość.

Sportowe gadżety
Nastolatki często są miłośnikami sportu i uprawiają go z pasją. Wiele młodych ludzi uwielbia bieganie, tenis, gry w piłkę, pływanie albo sztuki walki. Z pewnością ucieszy ich strój sportowy, dobre buty do biegania albo rakietki do ping-ponga. Również akcesoria sportowe takie jak: uchwyt na telefon na rower, ciekawa koszulka do ćwiczeń lub stoper dla biegacza mogą ucieszyć dorastającego młodego człowieka.

dzien dziecka

Filmy na DVD
Nastolatki są miłośnikami kina. Wprawdzie większość z nich można oglądać obecnie na platformach streamingowych, ale być może syn czy córka jest wielbicielem jakiegoś aktora, reżysera albo gatunku filmowego, a wówczas dokupienie cennego eksponatu do kolekcji może zostać docenione.

Ubranie
Wiadomo, że u nastolatków ubiór ma pierwszoplanowe znaczenie. Upragnione spodnie, sukienka czy buty, to zawsze fantastyczny upominek na Dzień Dziecka.

dzien dziecka

Elektronika
Komputer, tablet, telefon to nieodzowne oprzyrządowanie w XXI wieku. Wiadomo, że nastolatki uwielbiają elektroniczne gadżety, takie jak konsola do gier, smartwatch i inne nowoczesne akcesoria. Również drobniejsze podarunki, takie jak mysz do komputera, ładowarka bezprzewodowa albo super słuchawki mogą sprawdzić się jako prezent dla nastolatka.

Meble lub gadżety do pokoju
Pokój nastolatka musi być modny. Dlatego też wymiana biurka na lepszy model, super fotel gamingowy, a nawet fajna sofa do spania powinny ucieszyć młodego człowieka i uczynić jego królestwo bardziej atrakcyjnym. Równie sprawdzą się drobniejsze gadżety takie jak ciekawy nowoczesny zegar, dizajnerskie półki albo lampa. Mogą one bowiem  uczynić pokój Twojego dziecka bardziej przytulnym wnętrzem.

dzien dziecka

Umożliwienie artystycznych pasji
Jeżeli Twoja pociecha ma artystyczną duszę, z całą pewnością ucieszy ją coś, co pozwoliłoby jej te pasje rozwijać, Farby, sztalugi, gitara czy keyboard, w zależności od zainteresowań, mogą okazać się fantastycznym podarunkiem, który może dopomóc dziecku wybrać swoją artystyczną drogę na przyszłość.

Karnet na fitness
Siłownia albo zajęcia grupowe, ćwiczenia na rowerkach albo na stepie. Każdy nastolatek, który dba o sylwetkę i sprawność doceni opłacony miesięczny albo kwartalny karnet, pozwalający mu korzystać z ulubionych zajęć sportowych.

dzien dziecka

Bilet na spektakl albo koncert
Umożliwienie pójścia na upragnione wydarzenie artystyczne może być bardzo trafionym oryginalnym prezentem dla dziecka, szczególnie gdy jego koledzy mają już bilety, a naszemu nastolatkowi jakoś nie udało się odłożyć potrzebnej sumy na ich zakup.

dzien dziecka
dzien dziecka

Wspólnie spędzony czas — Najlepszy prezent na Dzień Dziecka

Najlepszym, wyjątkowym prezentem na Dzień Dziecka dla naszych dzieci będzie poświęcony im czas i uwaga. Z tej okazji warto zaplanować wspólne świąteczne wyjście do kina, parku albo na lody. Ciekawą atrakcją może być też wspólna wizyta w planetarium, muzeum czy wyjazd do jakiegoś parku rozrywki. Jeśli rodzinnie rozwijacie pasje sportowe, to doskonałym uzupełnieniem prezentów będzie wycieczka rowerowa, pójście na mecz albo na basen. Ważne, aby robić coś razem, co cieszy zarówno dorosłych, jak i ich pociechy.

dzien dziecka

Dzień Dziecka w szkole – jaką niespodziankę można zorganizować dzieciom?

Pomysł na Dzień Dziecka zorganizowany w szkole powinien być wymyślony jak najwcześniej i starannie zaplanowany. W klasach młodszych dzieci uwielbiają przede wszystkim się bawić. Dlatego warto im zorganizować pokaz baniek czy występy bohaterów z ulubionych bajek. Dzieciaki kochają wszelakie konkursy, kolorowe tunele czy malowanie twarzy. Prezent y na Dzień Dziecka w szkole mogą przygotować rodzice albo można je zakupić ze składek Rady Rodziców. Dobry pomysł to konkurs na najciekawszy kostium i oczywiście poczęstunek - lody słodycze, ciastka czy napoje. Może nie są one najbardziej zdrowe, ale w Dzień Dziecka możemy okazać się w tej kwestii trochę bardziej wyluzowani.

Dla starszych klas warto zorganizować konkursy zawierające elementy rywalizacji. Może to być tor przeszkód, bieganie w workach, czy rzucanie do jakiegoś celu. Zwycięzcy powinni otrzymać nagrody a wszystkie dzieci drobne upominki. Można ogłosić też konkursy tańca czy śpiewu, a także przygotować quizy i zorganizować pokazy szkolnego chóru, teatru czy kabaretu. Zawsze też doskonale sprawdza się „studio tatuażu” oczywiście zmywalnego z henny. Dla starszych dzieci można także zorganizować wycieczkę, wyjście na lody albo pizzę.

dzien dziecka
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch