1. Strona główna
  2. Kontrola jakości

Kontrola jakości

Liście herbaty na dużej metalowej tacy – Kontrola jakości w ALDI Nord

Najwyższe standardy dotyczące surowców

Jakość produktów naturalnych może ulec zmianie: klimat, uprawa, zbiory, transport i oczywiście przetwarzanie oraz przechowywanie mają ogromny wpływ na jakość surowca. W związku z tym ALDI już dawno wprowadził własne wyznaczniki oceny jakości surowców, które znacznie przekraczają prawnie narzucone standardy. ALDI, dzięki współpracy na wyłączność z dostawcami herbat, gwarantuje wysoką jakość i bogaty aromat produktów znajdujących się w asortymencie marek własnych.

 

Badanie przez niezależne laboratoria specjalistyczne

 

Produkty zostają najpierw dokładnie badane sensorycznie w zakresie całego łańcucha produkcji dostaw. Przy tym każda pojedyncza partia towaru jest degustowana i oceniana przez ekspertów odpowiednio do szczegółowych wytycznych jakościowych. Dodatkowo przed przetworzeniem i transportem zlecamy zewnętrznym specjalistycznym laboratoriom dodatkową kontrolę jakości, braków jak i składu mikrobiologicznego wszystkich surowców roślinnych i gotowych mieszanek. Kontrole przeprowadzają wyłącznie certyfikowane, niezależne laboratoria.

Stale wysoki standard

 

 

Jesteśmy przekonani o tym, że poprzez nasze szeroko zakrojone i surowe kontrole jakości, stwarzamy niezmiennie wysokie standardy. W wypadku niespełnienia naszych wysokich wymagań co do jakości, przy wystąpieniu odchyleń odnośnie koloru, zapachu, smaku lub mieszanki, produkt zostanie od razu rozpoznany i nie zostanie dopuszczony do sprzedaży.

To gwarantujemy

Dokładna dokumentacja i możliwość prześledzenia pochodzenia naszych produktów, tzn. po tereny uprawy lub kontrolowane dzikie zbiory, jest dla nas oczywista.

Najwyższa jakość herbat ziołowych i owocowych

To co jest oczywiste w odniesieniu do naszej czarnej i zielonej herbaty, ma oczywiście zastosowanie także w odniesieniu do herbat ziołowych i owocowych:  ustandaryzowane, szeroko zakrojone zapewnienie jakości.

Rolnictwo bezpieczne dla środowiska

Surowce na nasze ziołowe i owocowe herbaty pochodzą ze sprawdzonych upraw lub dzikich zbiorów. Uprawa odbywa się tylko według zasad Zintegrowanej Produkcji (IP), która wyróżnia się rolnictwem bezpiecznym dla środowiska. Starannie wybierane tereny i materiały siewne podlegają ponadto szczególnie rygorystycznym normom, które powstały specjalnie z myślą o uprawie ziół. Stosowane są wyłącznie biologiczne nawozy, a ziemia jest uprawiana w sposób ekologiczny. Chwastów i szkodników pozbywa się w sposób naturalny np. stosując manualne sposoby (pielenie) lub przy pomocy insektów. Uprawa surowców w pobliżu obszarów przemysłowych i bardzo ruchliwych dróg jest tak samo zabroniona jak stosowanie chemicznych dodatków i aromatów.

Niezależni kontrolerzy regularnie sprawdzają na miejscu, czy dostawcy - na wyłaczność dostrczający herbaty do sklepów ALDI - należący do IP przestrzegają specjalnych wymogów odnośnie higieny, oznaczeń, temperatury i przechowywania, jak również mocno ograniczonego stosowania nawozów i środków ochronnych dla roślin. Ponadto system kontroli obejmuje dokładną dokumentację i możliwość prześledzenia pochodzenia naszych produktów.

Rośliny z dzikich zbiorów

Nie wszystkie składniki naszych herbat ziołowych i owocowych ALDI rosną na plantacjach lub są uprawiane na polach. Niektóre rośliny naszych mieszanek herbacianych pochodzą ze zorganizowanych dzikich zbiorów. Dziki zbiór to tradycyjne, wyspecjalizowane zajęcie, które również dzisiaj zapewnia finansowe utrzymanie wielu ludzi na świecie. Rośliny lub części roślin nie są przesadzane, lecz pozostają na swoim naturalnym miejscu i są tam zbierane. Nie stosuje się zatem żadnych nawozów. Oczywiście, również dzikie zbiory podlegają ścisłemu systemowi kontroli, który zapewnia przestrzeganie standardów jakości przez audyty na miejscu, szkolenia, dokumentacje, analizy laboratoryjne, jak również ochronę naturalnych źródeł.

Dalsza obróbka surowców jest obłożona ścisłą kontrolą jakości. Dlatego produkty, w trakcie przetwarzania są delikatnie rozdrabniane i uszlachetniane, m.in. usuwanie zanieczyszczeń, poddawanie wysokotemperaturowej sterylizacji parą lub procesowi dezynfekcji. Nasze ziołowe i owocowe herbaty są zatem, także pod względem mikrobiologicznym, nieskazitelnymi produktami o wysokim statusie higieny.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch