Potrawka z Lancashire

Potrawka z Lancashire

łatwy

30min.

4 Porcje
8 kotletów jagnięcych
225 g cebuli (obranej i drobno pokrojonej)
55 g masła Milsani (stopionego)
900 g ziemniaków (obranych i grubo krojonych)
5 g tłuszczu wołowego (lub smalcu)
Opcjonalnie
4 nerki jagnięce (krojone)
1 duża marchewka (obrana i grubo krojona)
sól i pieprz
1 litr bulionu wołowego
1 łyżka sosu Worcestershire
Poleć przepis

Krok 1.

Rozgrzej piekarnik do 200 stopni Celsjusza. Na dużej patelni rozpuść tłuszcz wołowy lub smalec i podgrzewaj, aż będą gorące, ale nie spalone. Szybko zrumień kotlety po obu stronach, usuń z tłuszczu i osusz papierowymi ręcznikami.

Krok 2.

Dodaj pokrojoną cebulę do gorącego tłuszczu i smaż szybko, ciągle mieszając, aż zmięknie, ale nie zbrązowieje. Usuń z tłuszczu i osusz papierowymi ręcznikami.

Krok 3.

W dużym, żaroodpornym naczyniu roztop pół masła, a następnie przykryj dno połową pokrojonych ziemniaków, połową cebuli i dopraw solą i pieprzem.

Krok 4.

Połóż kotlety na wierzchu cebuli. Opcjonalnie: połóż plastry nerek na kotletach, dodaj plasterki marchwi, przykryj pozostałą cebulą i dopraw solą i pieprzem.

Krok 5.

Wlej wystarczającą ilość wywaru, aby uzyskać dwie trzecie wysokości naczynia żaroodpornego. Nie martw się, jeśli masz zapas, zawsze możesz go użyć do uzupełnienia podczas gotowania. Dodaj sos Worcestershire.

Krok 6.

Przykryj resztą ziemniaków, nakładając je na siebie, aby upewnić się, że cała powierzchnia jest całkowicie pokryta. Posmaruj ziemniaki pozostałym stopionym masłem i posyp solą i pieprzem.

Krok 7.

Przykryj garnek szczelnie przylegającą pokrywką i zapiekaj w piekarniku przez 30 minut.

Krok 8.

Po 30 minutach zmniejsz ogień do 180°C i gotuj przez kolejne 1,5 godziny. Od czasu do czasu sprawdzaj, czy garnek nie wysycha. Jeśli tak, w razie potrzeby dolej wody.

Krok 9.

Zdejmij pokrywkę z garnka i piecz, aż ziemniaki na powierzchni będą brązowe. Wyjmij z piekarnika i pozostaw na około 10 minut. Podawaj na gorących talerzach ze świeżymi, sezonowymi warzywami.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch