Makowiec zawijany

Makowiec zawijany

średni

50min.

35min.

4 Porcje
500 g mąki pszennej
50 g cukru
50 g drożdży
200 ml mleka
4 jajka
50 g masła Milsani – roztopionego
850 g masy makowej
2 łyżki bułki tartej
Niektóre artykuły są dostępne w naszej ofercie tylko sezonowo.
Poleć przepis

Krok 1.

Przesiej mąkę do miski i zrób w niej dołek, do którego wsyp pokruszone drożdże i cukier. Stopniowo wlewaj na drożdże mleko i rozmieszaj je z drożdżami, cukrem i odrobiną mąki. Przykryj miskę czystą ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na ok. 10 minut, żeby wyrosło. 

Krok 2.

Oddziel żółtka od białek. Żółtka zostaną wykorzystane do ciasta, a białka do masy makowej. Kiedy przygotowane ciasto już nieco wyrośnie, dodaj do niego żółtka i rozmieszaj ciasto łyżką do połączenia się składników. Dodaj roztopione, jeszcze ciepłe masło i wyrabiaj ciasto rękami na gładką i elastyczną masę. Gdy ciasto będzie już dobrze wyrobione, uformuj z niego kulkę i odstaw do wyrośnięcia na ok. godzinę. 

Krok 3.

Kiedy ciasto już wyrośnie, przygotuj nadzienie. Ubij białka na sztywną pianę i połącz je z masą makową. Rozgrzej piekarnik do 180⁰C i przygotuj blachę do pieczenia.  

Krok 4.

Ciasto podziel na dwie równe części. Rozwałkuj połowę ciasta na prostokąt i wyłóż na niego połowę masy makowej, zostawiając ok. 1,5 cm wolnego miejsca wzdłuż dłuższego brzegu, a następnie zwiń ciasto formując roladę i sklej jego brzegi. Tak samo przygotuj drugą połowę ciasta. Zawiń obie strucle w papier do pieczenia, pozostawiając ok. 1,5 cm przestrzeni miedzy papierem i ciastem. Boki pozostaw otwarte.

Krok 5.

Połóż obie strucle na blasze łączeniem papieru do dołu. Piecz w piekarniku przez ok. 35 minut. Po wyciągnięciu i przestudzeniu możesz oprószyć makowiec cukrem pudrem lub oblać go lukrem. Przed podaniem pokrój makowiec w dość grube plastry.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch