Kotlety po kijowsku

Kotlety po kijowsku

średni

1godz.

30min.

4 Porcje
2 podwójne filety z kurczaka
1 jajko
5 dag masła Milsani
2 ząbki czosnku
natka pietruszki
mąka pszenna Dobre Pplony
bułka tarta Albona
olej do smażenia
sól i pieprz
papryka słodka
przyprawa do kurczaka
Poleć przepis

Krok 1.

Ziemniaki obierz, dokładnie opłucz i gotuj w osolonej wodzie aż zmiękną. Filety z piersi kurczaka dokładnie opłucz i podziel na 4 kotlety, a następnie delikatnie je rozbij.

Krok 2.

Masło wyciągnij wcześniej z lodówki, aby nieco zmiękło. Obierz czosnek i przeciśnij go przez praskę, a następnie połącz z masłem. Tak przygotowane masło podziel na 4 części, uformuj z nich wałeczki i włóż do zamrażarki.

Krok 3.

Rozbite filety dopraw solą, pieprzem, przyprawą do kurczaka i słodką papryką (jeśli chcesz, możesz zrezygnować z dwóch ostatnich i skropić mięso sokiem z cytryny). Posiekaj pietruszkę i posyp nią kotlety. Na tak przygotowanych kotletach ułóż masło i każdy z nich szczelnie zawiń, a następnie odstaw do lodówki na ok. 30 minut.

Krok 4.

Roztrzep jajko, a na dwóch talerzach przygotuj mąkę i bułkę tartą. Po wyjęciu z lodówki obtaczaj zwinięte kotlety po kolei w mące, jajku i bułce tartej. Na patelni rozgrzej olej. Kotlety smaż w głębokim oleju na rumiany kolor. Po zdjęciu z patelni odsącz nadmiar tłuszczu papierowymi ręcznikami. Kotlety podawaj z ugotowanymi ziemniakami i jedną z naszych świeżych surówek – do znalezienia w lodówce – lub naszymi warzywami w słoiku Gut Bio.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch