Tiramisu

Tiramisu

łatwy

20min.

9 Porcje
30 dag podłużnych biszkoptów
2 opakowania serka mascarpone
4 jajka
4 łyżki drobnego cukru kryształu
2 łyżki kawy rozpuszczalnej
50 ml amaretto
2 łyżki stołowe ciemnego kakao
Poleć przepis

Krok 1.

Zaparz kawę, zalewając ją dwoma szklankami wrzątku. Pozostaw do wystudzenia – będzie potrzebna do namaczania biszkoptów. Gdy wystygnie dodaj do niej amaretto. Zaparzenie kawy w głębokim talerzu ułatwi późniejsze nasączanie biszkoptów.

Krok 2.

Sparz jajka wrzątkiem i dokładnie je osusz. Następnie odziel żółtka od białek. Mikserem utrzyj żółtka z trzema łyżkami stołowymi cukru. Ucieraj je tak długo, aż masa zbieleje. Następnie stopniowo dodawaj serek mascarpone i miksuj aż składniki się połączą. 

 

Krok 3.

W osobnym naczyniu mikserem ubij pianę z białek z dodatkiem pozostałego cukru. Ubite białka przełóż następnie do masy z żółtek i mascarpone i delikatnie wymieszaj do połączenia się składników. 

Krok 4.

W przygotowanym naczyniu układaj nasączone w kawie biszkopty, a następnie warstwę z połowy przygotowanego kremu. Na górę nałóż drugą warstwę biszkoptów i resztę masy. Wyrównaj masę i oprósz ją kakao. Deser przed podaniem włóż do lodówki – najlepiej na całą noc – aby się schłodził i stężał.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch