Małże w białym winie

Małże w białym winie

średni

30min.

5 Porcje
1 kg małży
3 szt. szarotki
1 mała cebula (jeśli nie masz szarotki)
2 łyżka stołowa masła PRÉSIDENT
150 ml białego wytrawnego wina
1 ząbek czosnku
pieprz i sól do smaku
Poleć przepis

Krok 1

Małże wyszoruj szorstką stroną gąbki i oderwij włókniste nitki, tzw. bisiory. Opłucz pod bieżącą zimną wodą i dokładnie osusz. Uwaga! Podczas czyszczenia nie należy moczyć małży w wodzie, bo się otworzą!

Krok 2

Obrane szalotki pokrój w drobną kostkę. Listki pietruszki posiekaj. W garnku o szerokim dnie roztop masło i na średnim ogniu zeszklij cebulę. Dolej wino i wrzuć 3/4 posiekanej natki.

Krok 3

Następnie zwiększ ogień i doprowadź do wrzenia. Dodaj małże, posiekany czosnek, sól i gotuj pod przykryciem na dużym ogniu przez ok. 5 minut. W trakcie gotowania potrząśnij garnkiem kilka razy, aby małże równomiernie się ugotowały i otworzyły.

Krok 4

Zestaw garnek z ognia i wyrzuć małże, które się nie otworzyły. Posyp pozostałą natką, dopraw pieprzem i podaj z bagietką.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch