Crème brûlée

Crème brûlée

łatwy

50min.

4 Porcje
1/2 szklanki półsłodkich czipsów czekoladowych
2 szklanki gęstej śmietany
1/4 szklanki białego cukru
1 szczypta soli
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
5 żółtek jaj
4 łyżki białego cukru
Poleć przepis

Krok 1.

Rozgrzej piekarnik do 150 stopni C.

Krok 2.

Umieść około 2 łyżek chipsów czekoladowych w każdym z 4 kokilkach o pojemności ok. 180 g. Umieść je w kuchence mikrofalowej i podgrzewaj na pełnej mocy przez 30 sekund. Mieszaj i kontynuuj podgrzewanie, aż czekolada się rozpuści. Rozłóż, aby przykryć boki i spód każdej kokilki.

Krok 3.

Zagotuj duży garnek z wodą.

Krok 4.

W międzyczasie w rondlu wymieszaj śmietankę, 1/4 szklanki cukru i sól. Ustaw na średnim ogniu i ogrzewaj, aż para wydobędzie się z powierzchni. Następnie w osobnej misce wymieszaj żółtka i wanilię. Gdy śmietana będzie gorąca, dodaj odrobinę do żółtek, jednocześnie szybko ubijając. Dolej jeszcze trochę, aby doprowadzić żółtka do wysokiej temperatury bez mieszania. Ubij mieszankę żółtkową z resztą śmietany. Wlej do kokilek.

Krok 5.

Umieść ręcznik na dnie naczynia do pieczenia i umieść wypełnione kokilki na wierzchu ręcznika. Umieść w piekarniku i wlej ostrożnie wrzącą wodę do naczynia do pieczenia, aż dojdzie do połowy wysokości kokilek. Przykryj naczynie luźno folią aluminiową.

Krok 6.

Piecz przez 35 do 40 minut w rozgrzanym piekarniku, do momentu uzyskania kremowej konsystencji. Wyjmij kokilki z naczynia i wstaw do lodówki na 4 do 6 godzin.

Krok 7.

Przed podaniem posyp 1 łyżką cukru na wierzchu każdej kokilki. Użyj kuchennego palnika, aby karmelizować cukier. Natychmiast podawaj.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch