Rolady śląskie

Rolady śląskie

średni

45min.

7 Porcje
6 grubszych plastrów wołowiny lub wieprzowiny
3 ogórki kiszone
120 g boczku wędzonego
1 kiełbasa
6 łyżeczek musztardy
sól
pieprz
tłuszcz do smażenia
dodatkowo: biała nić do zawinięcia
odrobina mąki
Niektóre artykuły są dostępne w naszej ofercie tylko sezonowo.
Poleć przepis

Krok 1.

Plastry mięsa rozbij tłuczkiem na cienkie plastry, uważając, żeby ich nie przedziurawić. Z obu stron dopraw je solą i pieprzem. Każdy kawałek mięsa z jednej strony posmaruj musztardą.

Krok 2.

Ogórki kiszone i kiełbasę pokrój w słupki. Boczek pokrój w kostkę, cebulę obierz i również pokrój ją w kostkę. Innym sposobem przygotowania farszu jest zmielenie wszystkich jego składników w maszynce.

Krok 3.

Na plastrach mięsa posmarowanych musztardą układaj farsz, zawiń oba boki mięsa, a następnie dokładnie zroluj. Każdą roladę owiń białą nicią, żeby zabezpieczyć ją przed rozpadnięciem się.

Krok 4.

W brytfannie lub głębokiej patelni rozgrzej tłuszcz (może to być margaryna). Podsmaż rolady z obu stron, żeby się zrumieniły, a następnie piecz na wolnym ogniu pod przykryciem aż zmiękną, od czasu do czasu podlewając je wodą. Po upieczeniu zdejmij rolady z patelni i odwiń z nich nici. Z pozostałego na patelni tłuszczu przygotuj sos. Odrobinę mąki rozmieszaj z wodą, a następnie wlewaj powoli do sosu, cały czas mieszając. Sos dopraw do smaku.

Wskazówka

Rolady smakują najlepiej podawane z kluskami śląskimi i modrą kapustą.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch