Wegański burger warzywny

Wegański burger warzywny

łatwy

30min.

4 Porcje
4 buraki gotowane (do znalezienia w regale chłodniczym)
200 g hummusu (do znalezienia w lodówce)
400 g batatów
4 bułeczek do wypieku
5 łyżek stołowych oliwy Gut Bio
1/2 łyżeczki soli jodowanej
250 g bio tofu Gut Bio
2 marchewki Gut Bio
1 mała cukinia Gut Bio
1/4 łyżeczki pieprzu Portland
Poleć przepis

Krok 1

Rozgrzej piekarnik do 200°C (górna i dolna grzałka) lub do 180°C (termoobieg). Bułeczki piecz przez ok. 10-15 minut, aż staną się chrupiące. Buraki odsącz z zalewy, dodaj 2-3 łyżeczki soli i zmiksuj na gładką masę, a następnie połącz z hummusem. 

Krok 2

Bataty obierz, umyj i pokrój na plastry o grubości ok. 1,5 cm, a następnie usmaż je na 1 łyżce stołowej oliwy ok. 3-4 minuty z każdej strony. Dopraw je ¼ łyżeczki soli, zdejmij z patelni i odłóż na bok, jednak starając się, żeby nie wystygły. Tofu pokrój w plasterki i przez chwilę podgrzej na patelni na 1 łyżce pozostałego tłuszczu przez ok. 1 minutę z każdej strony. Odłóż je na bok, również starając się, żeby nie wystygły. 

Krok 3

Obierz marchewkę i umyj ją. Umyj cukinię, odkrój z niej końce, a następnie i marchewkę, i cukinię pokrój wzdłuż na cieniutkie plasterki, używając obieraczki do warzyw. Obsmaż plasterki na pozostałym oleju i dopraw solą oraz pieprzem. 

Krok 4

Przekrój bułki, obie strony posmaruj mieszanką z buraków i hummusu, a następnie układaj po kolei: plasterki marchewki i cukinii, batatów i tofu. 

Poleć przepis
Nasza rada

Polecamy podawanie burgera z jednym z naszych zdrowych napojów z aktualnej oferty, np. napojem gazowanym Pan Jałowiec* lub świeżymi sokami.

* Zaznaczone artykuły są dostępne w naszej ofercie w ramach akcji tematycznej dotyczącej zdrowej kuchni i nie wchodzą w skład naszej stałej oferty. Pomimo naszych starań istnieje prawdopodobieństwo, że artykuły te zostaną wysprzedane w dniu rozpoczęcia akcji niedługo po otwarciu sklepu.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch