Wegańskie wrapy z kapusty

Wegańskie wrapy z kapusty

łatwy

30min.

4 Porcje
1 kapusta biała
3/4 łyżeczki soli jodowanej
2 papryki Gut Bio
ok. 30 g rukoli (do znalezienia w lodówce)
2 marchewki Gut Bio
1 limonka Gut Bio
4 łyżeczki przyprawy Maggi
1/2 pieprzu Portland
360 g pasty wegańskiej Gut Bio, ulubionego rodzaju
100 g orzeszków ziemnych Trader Joe’s prażonych i solonych
120 ml napoju sojowo-ryżowego Gut Bio
2 łyżki stołowe oliwy z oliwek Gut Bio
Poleć przepis

Krok 1

Oderwij zewnętrzne liście kapusty. Pozostałe liście obierz, umyj i blanszuj je przez ok. 5-8 minut w wodzie osolonej ½ łyżeczki soli na średnim ogniu. Wyjmij liście, rozłóż je obok siebie, pozostaw do wystudzenia i odetnij głąb znajdujący się w środku. 

Krok 2

Paprykę przekrój na pół, usuń gniazda nasienne. Umyj paprykę i pokrój ją w długie paski. Umyj rukolę i osusz ją (np. w wirówce do sałaty). Obierz marchewki, umyj je, przekrój na połowy i również pokrój w długie paski. 

Krok 3

Umyj limonkę, zetrzyj nieco skórki, a następnie przekrój limonkę na pół i wyciśnij z niej sok. Rozmieszaj ze sobą odrobinę soku z limonki, nieco startej skórki, 1 łyżeczkę Maggi, pozostałą sól i ¼ łyżeczki pieprzu, a następnie połącz z papryką, rukolą i marchewkami.

Krok 4

Na liściach kapusty rozsmaruj odrobinę pasty wegańskiej Gut Bio, połóż wzdłuż warzywa i całość ciasno zroluj. 

Krok 5

Przygotuj dip: zmieszaj ze sobą orzeszki ziemne, napój sojowo-ryżowy, oliwę, pozostałą przyprawę Maggi, pozostały sok i skórkę z limonki, a następnie zblenduj całość na gładką masę i dopraw pozostałym pieprzem. Kapuściane wrapy ewentualnie przekrój ukośnie na połowy i podawaj z dipem z orzeszków ziemnych.

Poleć przepis
Nasza rada

Jeśli po przygotowaniu wrapów zostały pokrojone w paski papryki i marchewki, podawaj je jako przekąski do chrupania razem z pastą wegańską. Kapustę można zastąpić również sałatą masłową – w takim przypadku liści nie należy blanszować.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch