Uprawa kawy

Ziarna kawy i roślina kawy - świat kawy ALDI Nord

Uprawa kawy

 Plantacja kawy - uprawa kawy dla ALDI Nord

 

 

Aktualnie istnieje łącznie ponad 70 krajów o ilościowo znaczących obszarach uprawy kawy. Wszystkie te kraje są położone w tak zwanym „pasie kawowym”. Jest to obszar położony do 30 stopni na północ i południe od równika. Plantacje kawy położone są na wysokości pomiędzy 800 i 2.000 metrów nad poziomem morza. Wyselekcjonowane, jeszcze zielone ziarna surowca kawy ALDI pochodzą między innymi z Ameryki Centralnej i Południowej, Afryki Wschodniej i Azji.Uprawa i kultywacja krzewów kawowca jest bardzo wymagającym zadaniem, dlatego że klimat i pielęgnacja decydująco wpływają na smak i jakość końcowego produktu.
 

Kawowiec

Krzew kawowy z czerwonymi owocami kawy - uprawa kawy dla ALDI Nord

 

 

Krzewy kawowca mogą, w zależności od gatunku, osiągać wysokość ponad dziesięciu metrów i mają małe białe kwiaty, o delikatnym słodkawym zapachu trochę przypominającym jaśmin. Drzewa z reguły są przycinane do wysokości około dwóch do czterech metrów, gdyż dzięki temu uzyskuje się lepszy smak ziaren i można je łatwiej zrywać. Rozróżnia się dwa rodzaje kawowca: Arabica i Robusta. Podczas gdy ziarna Arabica mają delikatniejszy i łagodniejszy smak, ziarna Robusta charakteryzują się silniejszą i bardziej ziemistą nutą.
 

Zbiory

W większości krajów produkujących kawę, jest ona zbierana raz do roku, choć w niektórych rejonach zbiory mogą mieć miejsce dwa razy do roku. Krzewy mogące osiągnąć do 25 lat, owocują pierwszy raz dopiero po trzech lub czterech latach. Owoce można zbierać najwcześniej po sześciu miesiącach, najpóźniej do siedmiu. Dojrzałe owoce kawy zbierane są ręcznie, a w Brazylii również po części maszynowo.

Dalsza obróbka

Owoc kawy w normalnym przypadku zawiera dwa zielone ziarna kawy. W dalszej obróbce stosowane są dwie metody: obróbka na mokro i na sucho. W przypadku obróbki na mokro realizowane są różne etapy oczyszczania, proces obierania i fermentacji, jak również etap osuszania. Przy produkcji marek ALDI „Markus“ i „Moreno“, w przeważającej części stosowana jest obróbka na mokro, ponieważ tym sposobem najlepiej pozostaje zachowany smak ziaren kawy.
Przy procesie obróbki na sucho, dojrzałe owoce kawy są suszone na słońcu tak długo, aż ziarna kawy można po prostu wyłuskać. W celu przyspieszenia procesu i uniknięcia fermentacji, kilka razy dziennie są przewracane. Rolnicy jeszcze na miejscu sprawdzają jakość surowca kawy, tzn. powierzchnię, rozmiar, gęstość i kolor poszczególnych ziaren.

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.