Pierniczki świąteczne

Pierniki świąteczne to symbol Świąt Bożego Narodzenia. Bez nich nie wyobrażamy sobie zimy. Przepis na świąteczne pierniczki pozwoli Ci przygotować pyszne ciastka w zaciszu własnego domu. Zaskocz swoich gości i ozdób gotowe wypieki okolicznościowymi dodatkami. To łatwiejsze niż myślisz!

Świąteczne pierniki

łatwy

30min.

4 Porcje
1 kg mąki
1 kostka margaryny
25 dag miodu
25 dag cukru
2 jajka od kur z wolnego wybiegu
2 łyżki stołowe przyprawy do piernika
0,5 opakowania proszku do pieczenia Albona
5 łyżek stołowych kakao
Niektóre artykuły są dostępne w naszej ofercie tylko sezonowo.
Poleć przepis

Krok 1.

Miód rozpuść z cukrem i dodaj przyprawę do piernika. Gdy masa miodowa lekko przestygnie, wlej ją do mąki. Dodaj margarynę, jajka, kakao i proszek do pieczenia. Wyrób na gładkie ciasto. 

Krok 2.

Rozwałkuj ciasto na grubość ok. 0,5 cm i wytnij z niego świąteczne kształty. Piecz w 180 stopniach przez ok. 15 minut.

Krok 3.

Po wystudzeniu w dowolny sposób udekoruj świąteczne pierniki – np. maczając je w czekoladzie lub dekorując lukrem

Poleć przepis

Przygotowanie świątecznych pierniczków – wskazówki

Ciasto do pierniczków świątecznych powinno być przygotowywane krok po kroku według tradycyjnego przepisu. Nie pomijaj żadnego kroku ani nie modyfikuj wskazówek. Miękkie pierniczki uzyskasz, jeśli przygotujesz ciastka odpowiednio wcześnie. Przygotuj je na kilka tygodni przed świętami i schowaj do szczelnych puszek.

Jak udekorować pierniczki świąteczne?

Równie ważne co odpowiednie przygotowanie ciasta jest również dekorowanie pierniczków. Wykorzystaj do tego zarówno gotowe ozdoby (m.in. perełki, posypki czy gwiazdki), jak i samodzielnie przygotowany lukier, który możesz wzbogacić barwnikami spożywczymi. Dzięki temu Twoje wypieki będą szczególnie atrakcyjne dla oka. Pierniki bożonarodzeniowe będą bowiem najbardziej efektowne, gdy zastosujesz różne rodzaje zdobień. Nie bój się naturalnych produktów. Możesz użyć wspomnianego powyżej własnoręcznie przygotowanego lukru (wystarczy zmieszać cukier puder z gorącą wodą lub sokiem z cytryny) oraz suszonych owoców, a zdobienie dopełnić gotowymi dodatkami w różnych wzorach i kolorach.

 

Kolorowe ciastka można zarówno podawać gościom jako deser, jak i wieszać na choince czy wręczać na prezent.

Na ile dni przed świętami najlepiej piec pierniczki?

Pierniczki w wersji na szybko możesz przygotować nawet na kilka dni przed świętami. Dzięki temu mimo późnego pomysłu zrealizujesz swoje założenia. Samo udekorowanie świątecznych pierniczków – nawet jeśli przygotowałeś ich sporą ilość – to kwestia kilku godzin.

 

Tradycyjnie pierniki świąteczne piecze się już w drugiej połowie listopada (najpóźniej na początku grudnia). Dzięki temu możesz uzyskać miękkie pierniczki, które zachwycą Twoich gości.

 

Prosty przepis na pierniczki świąteczne to dla Ciebie szansa na upieczenie pysznych i delikatnych ciastek, nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w cukiernictwie. Kilka kroków wystarczy, aby pierniki świąteczne były na Twoim talerzu. Takie ciastka są smaczne i co najważniejsze przygotowane tylko z naturalnych składników.

Czy ciasto na pierniki można przygotować dzień przed pieczeniem?

Przepis na świąteczne pierniczki możesz zacząć realizować już kilka dni przed pieczeniem. Ciasto powinno bowiem odpocząć w lodówce. Tradycyjne pierniki toruńskie przygotowuje się dopiero po 3 miesiącach od złączenia składników. Nie musisz czekać tak długo, ale 2-3 dni są nie tylko w pełni dopuszczalne, ale mogą się również przyczynić do uzyskania lepszego efektu. Pamiętaj jedynie, aby odpowiednio zabezpieczyć ciasto przed wyschnięciem.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch