Kompot z suszu

W Wigilię – obok dań głównych – dużą rolę grają również dodatki. Popularne są nie tylko dania słone, ale również słodkie. Jedną z najpopularniejszych potraw wigilijnych jest kompot z suszu. Sprawdź, jak przygotować ten pyszny świąteczny napój, dzięki któremu Twój wigilijny stół będzie wyjątkowy.

Kompot z suszu

średni

8min.

8 Porcje
200 g suszonych śliwek
100 g jabłek
100 g suszonych morel
500 g gruszek
100 g fig
1 pomarańcza
1 cytryna
1 łyżka miodu
1 laska cynamonu
5 sztuk goździków
Poleć przepis

Krok 1.

Opłukać suszone owoce i zalać w garnku przegotowaną wodą, a po tym odstawić na kilka godzin. Sparzyć cytrynę i pomarańczę i pokroić w plastry, po czym dodać do pozostałych owoców.

 

Krok 2.

Dorzucić cynamon i goździki i gotować ok. pół godziny na małym ogniu. Doprawić po ugotowaniu miodem, po czym schłodzić i przelać do dzbanka.

Poleć przepis

Jak zrobić kompot z suszu na Wigilię? – Wskazówki

Co można zrobić, aby kompot wigilijny był idealny? Pamiętaj, aby najpierw sparzyć suszone owoce, a następnie odcedzić na sicie i namoczyć (minimum 2 godziny przed rozpoczęciem gotowania). Po tym kroku nie przecedzaj już owoców – wystarczy przełożyć je do garnka i po dodaniu przypraw (np. takich jak goździki, cynamon czy miód) ugotować.

 

Jak długo gotować kompot z suszu? Aby napój był aromatyczny, zarezerwuj około pół godziny na ostatni etap jego wykonania. Na bieżąco weryfikuj smak i w razie potrzeby dokonuj modyfikacji.

Dlaczego przed gotowaniem kompotu trzeba namoczyć suszone owoce?

Tradycyjny kompot wigilijny zawiera suszone owoce. Przed przygotowaniem napoju powinieneś dobrze je namoczyć. Dzięki temu kompot z suszu nabierze głębokiego aromatu, a owoce staną się zdatne do spożycia.

 

Suszone owoce możesz przygotować samodzielnie bądź kupić gotowe mieszanki. W sprzedaży dostępne są paczki, w których znajdziesz wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach.

 

Suszone czy wędzone owoce? – Które lepiej sprawdzą się do kompotu z suszu?

Tradycja nie jest rygorystyczna – kompot z suszu możesz wykonać zarówno ze zwykłych suszonych, jak i wędzonych owoców. Które wybrać?

 

Kompot wigilijny z wędzonych owoców będzie intensywniejszy w smaku. Proces wędzenia nada mocnego, dymnego posmaku. Nie każdemu będzie on jednak odpowiadał. Z tego powodu bezpieczniejszym rozwiązaniem może się okazać wybór zwykłych suszonych owoców.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch