Makowiec

Makowiec

łatwy

30min.

40min.

20 Porcje
500 g mąki pszennej
200 ml mleka
50 g masła MILSANI
50 g cukru
4 żółtka
4 białka
50 g świeżych drożdży
2 łyżki bułki tartej ALBONA
850 g masy makowej HELIO
100 g rodzynek TRADER JOE’S
Niektóre artykuły są dostępne w naszej ofercie tylko sezonowo.
Poleć przepis

Krok 1.

Do miski wsypujemy mąkę. Robimy dołek i wrzucamy do niego drożdże i cukier. Stopniowo wlewamy do dołka ciepłe mleko i mieszamy je z drożdżami, cukrem i kilkoma łyżkami mąki. Przykrytą miskę odstawiamy na 15 minut do wyrośnięcia.

Krok 2.

Następnie dodajemy żółtka i delikatnie mieszamy całość łyżką. Dodajemy rozpuszczone masło i przez 10 minut wyrabiamy ciasto, aż stanie się gładkie i elastyczne. Odstawiamy do wyrośnięcia. W tym czasie masę makową mieszamy z posiekanymi rodzynkami i bułką tartą, a następnie z ubitymi na sztywno białkami.

Krok 3.

Wyrośnięte ciasto chwilę wyrabiamy i dzielimy na dwa kawałki. Rozwałkowujemy jeden z nich na prostokąt i wykładamy połowę masy makowej, zachowując ok. 2 cm wolnego brzegu. Zwijamy roladę wzdłuż długiego boku, przekładamy na papier do pieczenia i zawijamy, zostawiając trochę luzu na wyrośnięcie ciasta.

Krok 4

Czynność powtarzamy z drugą połową składników. Ciasta odstawiamy na pół godziny do wyrośnięcia, następnie pieczemy je w 180°C przez ok. 35–40 minut.

Poleć przepis
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch