Uszka z grzybami

Uszka z grzybami

łatwy

120min.

11 Porcje
Farsz:
40 g suszonych grzybów
mała cebula
łyżka masła
łyżka bułki tartej
sól
pieprz
Ciasto:
1,5 szklanki mąki pszennej
żółtko jajka
przegotowana i gorąca woda
Poleć przepis

Krok 1.

Opłukane i zalane zimną wodą grzyby pozostawić w garnku na kilka godzin. Następnie ugotować je do miękkości i odcedzić. Najlepiej zmielić je w maszynce do mielenia mięsa.

Krok 2.

Obrać i posiekać drobno cebulę. Smażyć na roztopionym maśle na patelni do zeszklenia. Dodać do niej zmielone grzyby i podsmażyć, doprawiając do smaku solą, pieprzem oraz zagęszczając bułką tartą.

Krok 3.

Ciasto wykonujemy wsypując do miski mąkę, dodając do niej żółto oraz wlewając wodę z czajnika (musi być gorąca). Zagnieść ciasto (nie wpowinno się kleić).

Krok 4.

Podzielić ciasto na pół i rozwałkować na posypanym mąką blacie. Wycinać kółka o średnicy ok. 5 cm. Ułożyć farsz na środku każdego z kółek i skleić.

Krok 5.

Oba końce uszek zlepić tak, aby w środku powstała dziurka. Gotowe sklejone uszka układać na desce oprószonej mąką. Gotować od razu lub zamrozić. W przypadku gotowania - gotować na małej mocy w osolonej wodzie do wypłynięcia. Podawać z barszczem wigilijnym.

Poleć przepis

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch