Wigilijna zupa grzybowa

Wybór zupy na wigilię jest uzależniony nie tylko od regionu, ale również rodzinnych przyzwyczajeń. Obok tradycyjnego barszczu najpopularniejszą zupą wydaje się być wigilijna zupa grzybowa. Jej aromat i smak zachwycają gości i bezpośrednio kojarzą się ze świętami. Sprawdź, jak ugotować zupę grzybową wigilijną i przekonaj się, że jesteś w stanie to zrobić nawet, jeśli do tej pory za wiele nie gotowałeś.

Wigilijna zupa grzybowa

łatwy

45min.

4 Porcje
100 g suszonych grzybów
150 g obranej marchewki
70 g obranej pietruszki
60 g obranego selera
60 g obranej cebuli
3 ząbki czosnku
4 ziela angielskie
3 listki laurowe
pieprz czarny
sól
zielona pietruszka
2 łyżki masła klarowanego
Na zaprawkę:
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki śmietany 18%
Poleć przepis

Krok 1.

Zalać wodą suszone grzyby i na kilka godzin odstawić, a następnie gotować całość do miękkości grzybów, które nalezy wyjąć i odcedzić.

Krok 2.

Obrać warzywa i pokroić w słupki, po czym dorzucić do wywaru z grzybów i dolać wody.

Krok 3.

Wymieszać z mąką śmietanę i utworzyć zaprawkę. Dolewamy do niej trochę wywaru i mieszamy. W międzyczasie na maśle przesmarzyć wraz z posiekaną cebulką pokrojone, drobno ugotowane grzyby. Dodajemy wyciśnięty czosnek i zaprawkę. Całość dodajemy następnie do wywaru.

Krok 4.

Przed podaniem dodajemy posiekaną natkę pietruszki. Zupę podajemy z makaronem.

Poleć przepis

Zupa grzybowa wigilijna – jedna z dwunastu wigilijnych potraw

W czasie Wigilii Bożego Narodzenia tradycyjnie serwuje się dwanaście potraw. Jedną z nich praktycznie zawsze jest zupa. To od niej rozpoczyna się świętowanie, więc potrawa stanowi wstęp do dalszych dań. Zupa grzybowa z suszonych grzybów jednoznacznie kojarzy się ze świętami, jednak może być również podawana w ciągu roku. Takie danie zachwyci Twoich gości i zapewni pożywny posiłek dla całej rodziny na co dzień.

Przygotowanie wigilijnej zupy grzybowej - wskazówki

Przygotowując zupę grzybową wigilijną, zadbaj o wysoką jakość składników. Grzyby powinny być dobrego gatunku. Niezależnie od wybranego rodzaju grzybów zadbaj również o to, aby zupa mogła odpowiednio długo się gotować. Pozwoli to na przejście smaków i aromatów do wywaru.

Jakie suszone grzyby najlepiej sprawdzą się do wigilijnej zupy grzybowej?

Do przygotowania wigilijnej zupy grzybowej idealnie sprawdzą się borowiki. To najlepsze grzyby osiągalne w Polsce, które wyróżnia wyjątkowy aromat. Jeśli jednak nie masz dostępu do prawdziwków, pomyśl o ich zamianie na podgrzybki. To równie smaczne grzyby, które bez trudu kupisz w lokalnym sklepie.

Z jakim makaronem podać wigilijną zupę grzybową?

Znasz już nasz przepis na wigilijną zupę grzybową. Jeśli zastanawiasz się z czym ją podać, pomyśl o wyborze odpowiedniego makaronu. Na polskich stołach najpopularniejsze w przypadku zupy grzybowej wigilijnej są łazanki. To niewielki makaron, który w konsekwencji wygląda pozornie na kluski.

 

Do zupy grzybowej wigilijnej możesz jednak dodać również kupny makaron, np. świderki czy nitki.

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch