średni

25min.

3 Porcje
1 kg mąki pszennej
50 g świeżych drożdży
120 g cukru
500 ml mleka
1 jajko
6 żółtek
80 g masła
1 opakowanie cukru wanilinowego
2 łyżki wódki
2 szczypty soli
1 kg smalcu
marmolada różana
cukier puder

Krok 1.

Przygotowujemy rozczyn. Mieszamy drożdże, 2 łyżki cukru, ½ szklanki letniego mleka i 5 łyżek mąki tak, by nie było grudek. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, na ok 30 minut.

Krok 2.

Resztę przesianej mąki łączymy z rozczynem i pozostałymi składnikami ciasta. Wyrabiamy, dodając stopniowo rozpuszczone masło. Po kilku minutach masa powinna być gładka i elastyczna. Formujemy ją w kulę i wkładamy do oprószonej mąką miski. Przykrywamy, odstawiamy w ciepłe miejsce i czekamy, aż podwoi swoją objętość. 

Krok 3.

Wyrośnięte ciasto wyjmujemy na oprószony mąką blat, chwilkę wyrabiamy, a następnie odrywamy ręką po kawałku ciasta (ok 60g), spłaszczamy, na środek nakładamy łyżeczkę nadzienia i dokładnie sklejamy, aby nadzienie nie wypłynęło podczas smażenia.

Krok 4.

Uformowane kulki pozostawiamy pod przykryciem na stolnicy lub w innym ciepłym miejscu na ok 20 – 40 minut, aby podwoiły objętość.

Krok 5.

Pączki smażymy z dwóch stron na głębokim tłuszczu, w temperaturze 170°C. Po odsączeniu z nadmiaru tłuszczu i przestygnięciu posypujemy pączki cukrem pudrem.

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.