tlst-czwrt
Przepisy na tłusty czwartek
  1. Strona główna
  2. Przepisy
  3. Przepisy na tłusty czwartek

Przepisy na tłusty czwartek

Przepisy na Tłusty Czwartek – tradycyjne i oryginalne wypieki

Tłusty czwartek to jeden z najpopularniejszych dni w roku. Właśnie wtedy do cukierni na terenie całego kraju ustawiają się długie kolejki. W najpopularniejszych lokalizacjach na swoją kolej poczekasz nawet kilka godzin! Nie musisz jednak ograniczać się jedynie do kupnych słodyczy. Sprawdź, jakie wypieki na tłusty czwartek warto przygotować samodzielnie.

Przepisy na Tłusty Czwartek

Gdy kończy się karnawał, konieczne jest huczne zakończenie świętowania. Najpopularniejsze dania na tłusty czwartek to przede wszystkim faworki, pączki i oponki. Wszystkie bez trudu przygotujesz w zaciszu własnego domu. Poznaj nasze sprawdzone przepisy na wypieki na tłusty czwartek.

Tłusty Czwartek

Karnawał trwa kilka tygodni. Jego początek przypada na święto Trzech Króli, a koniec na Środę Popielcową. Data jest ruchoma, ponieważ każdego roku Wielkanoc jest obchodzona w różnych dniach. Tłusty czwartek stanowi zakończenie karnawału, a co za tym idzie hucznych zabaw. Zaraz po nim zaczyna się Wielki Post, który poprzedza Wielkanoc.

 

Zwłaszcza turyści odwiedzający nasz kraj zastanawiają się często, co się je na tłusty czwartek. W praktyce główna zasada jest taka, że spożywane potrawy powinny być jak najbardziej kaloryczne i bogate. Tego dnia nie obowiązują zasady diet, a najwięksi miłośnicy słodkości potrafią zjeść nawet kilkanaście pączków.

 

Tradycja tłustego czwartku sięga czasów Polski pogańskiej. W tamtym czasie wiązał się jednak z pożegnaniem zimy. Pączki spożywało się wtedy ze słoniną. Historycy wskazują, że podobne tradycje mieli już starożytni Rzymianie. W tamtym czasie w spożywaniu potraw dedykowanych na to święto upatrywano pomyślności dla rodzin na nadchodzący czas.

Pomysły na Tłusty Czwartek – Co można przygotować na Tłusty Czwartek?

Co na tłusty czwartek? Podstawą są pączki, które występują w różnych wersjach smakowych. Przepisy na tłusty czwartek to jednak znacznie więcej. Bardzo popularne są również chruściki, oponki oraz donuty. Wykonanie tradycyjnych słodkości jest łatwiejsze, niż myślisz.

 

Tradycyjne przysmaki na Tłusty Czwartek

Przysmaki na tłusty czwartek powinny opierać się o tradycyjne przepisy. Nasze sprawdzone propozycje zachwycą Ciebie i Twoją rodzinę oraz sprawią, że na stałe zrezygnujesz z usług cukierni w to święto.

Pączki

Na stole w tłusty czwartek muszą znaleźć się pączki. Zakończ karnawał na słodko. Przygotuj pączki ze swoim ulubionym nadzieniem. Sprawdzone przepisy dostępne na naszej stronie dają gwarancję, że ciasto będzie puszyste i delikatne.

Faworki

Popularne chruściki to rarytas. Ich przygotowanie nie jest skomplikowane i może być dobrym rozwiązaniem na początek gotowania tłustoczwartkowych przysmaków.

Oponki

Coraz więcej osób chętnie je również oponki. Te puszyste ciastka przygotujesz z dodatkiem sera. Sprawdź, jakie to proste!

Ciasta na Tłusty Czwartek

W tłusty czwartek świetnie sprawdzą się również Twoje ulubione ciasta. Podaj je zamiast potraw tradycyjnych albo jako dodatek do nich. Ciasto na tłusty czwartek bez trudu przygotujesz samodzielnie z łatwo dostępnych w ALDI składników.

Oryginalne wypieki na Tłusty Czwartek

Nie wiesz, jakie wypieki na tłusty czwartek przygotować? Chciałbyś zaskoczyć swoich gości oryginalnymi propozycjami, w tym spoza granic naszego kraju? U nas znajdziesz inspiracje na słodkości na tłusty czwartek. W ten dzień chodzi przecież o to, aby zjeść smacznie i do syta. Nie trzymaj się kurczowo tradycji i jeśli nie jesteś fanem pączków, nie rezygnuj z uczty.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch