Kiełbasa z grilla

Kiełbaski z grilla to podstawa każdego spotkania przy ruszcie. Ich smak i zapach nierozerwalnie kojarzą się z latem. Jak je przyrządzić? Nic prostszego!

kiełbasa

łatwy

60min.

4 Porcje
500 g kiełbasy śląskiej regionalnej Wędliniarnia
3 łyżki musztardy regionalnej Roleski
2 łyżki kwaśnej śmietany
2 łyżki chrzanu
2 łyżki majonezu Delikato
1 paczka sosu sałatkowego czosnkowego
opcjonalnie przyprawy na grilla Kamis
Poleć przepis

Krok 1.

Musztardę, chrzan, śmietanę i sos sałatkowy wymieszaj do połączenia w miseczce, a całość włóż do lodówki na około godzinę.

Krok 2.

Ponacinaj kiełbaski w kratkę i umieść je na grillu.

Krok 3.

Grilluj kiełbaski przez około 15 minut. W międzyczasie obróć je parę razy, aby usmażyły się równomiernie.

Krok 4

Zdejmij grillowane kiełbasy i serwuj z sosem musztardowo-chrzanowym, a w  razie potrzeby dopraw przyprawami Kamis.

Nasza rada

Świetnie do kiełbasek będzie pasowało wypieczone na grillu pieczywo, na przykład bagietka czosnkowa.

Poleć przepis
1
s
12,49 ***
550-g-Opak. 1 kg = 19,91
WĘDLINIARNIA Kiełbasa śląska
Kiełbasa śląska
0725 Delikato Majonez delikatesowy
Słoik 400 ml, 1 l = 17,48
DELIKATO Majonez delikatesowy
Majonez delikatesowy
1
160-g-Słoik
DELIKATO Chrzan tarty
Chrzan tarty

Jak przygotować kiełbasę na grilla? – Jak naciąć kiełbasę na grilla?

Kiełbasa na grilla nie wymaga właściwie żadnych przygotowań. Jeśli chcesz, możesz posypać ją delikatną przyprawą, ale nie jest to konieczne.

Najważniejszym krokiem wydaje się nacinanie kiełbasy na grilla, które ma zapobiegać jej pękaniu w wysokiej temperaturze. W tym celu po prostu nakłuj ją w paru miejscach, aby tłuszcz mógł swobodnie wyciekać. Jeśli chcesz, aby potrawa prezentowała się wyjątkowo apetycznie, możesz ponacinać ją w kratkę.

Jak grillować kiełbasę? – Czas grillowania i przydatne wskazówki

Nie da się właściwie zepsuć grillowanej kiełbasy. Aby ją przyrządzić, nie potrzebujesz żadnych kulinarnych umiejętności. Jedyne ryzyko polega na jej przypaleniu. Jeśli chcesz tego uniknąć, trzymaj kiełbaski na ruszcie tylko przez 15 minut i uważaj na zbyt duży ogień. Kluczem do sukcesu jest też regularne obracanie mięsa, które zapewni mu równomierną obróbkę. Jeżeli po kwadransie kiełbasy nie są gotowe, pozostaw je na grillu na kolejne 5 minut.

Jak grillować kiełbasę na grillu elektrycznym?

Kiełbasę z grilla elektrycznego przygotujesz w taki sam sposób jak w wariancie tradycyjnym. Prawdopodobnie proces ten zajmie Ci nieco mniej czasu, ponieważ urządzenie utrzymuje stałą temperaturę i zazwyczaj smaży kiełbaski z obu stron na raz. Pamiętaj też o tłuszczu, który wycieka z mięsa, i podłóż pod grilla specjalną podstawkę.

Kiełbasa z patelni grillowej – jak ją przygotować?

Kiełbasa z patelni grillowej może nie mieć takiego samego aromatu jak ta z grilla węglowego, ale przygotujesz ją znacznie szybciej i wygodniej. Możesz pokroić ją w plasterki, aby uniknąć jej przypalenia i przyspieszyć obróbkę. Jeśli wolisz inny wariant, przetnij ją wzdłuż i umieść naciętą stroną do dołu. W takiej postaci wystarczy smażyć ją przez 3 – 4 minuty z każdej strony.

Kiełbasa z piekarnika jak z grilla – jak grillować kiełbasę w piekarniku?

Nie masz ochoty na smażone danie? Przygotuj kiełbasę z grilla w piekarniku! Miej jednak na uwadze, że proces ten zajmie Ci nieco więcej czasu. Aby go skrócić, możesz w dowolny sposób pokroić mięso. Kiełbasa grillowana w piekarniku powinna być gotowa po 40 – 50 minutach (180°C z termoobiegiem).

Kiełbasa z grilla? Zakupy zrób w ALDI!

Planujesz posiłek na świeżym powietrzu? Zajrzyj do sklepu ALDI i zaopatrz się w świeże mięso oraz dodatki, które pozwolą Ci przyprawić kiełbasę na grilla. Z nami urządzisz prawdziwą ucztę dla podniebienia!

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch