Przepisy Zero Waste Sylwii Majcher
  1. Strona główna
  2. Przepisy
  3. Przepisy Zero Waste Sylwii Majcher

Przepisy Zero Waste Sylwii Majcher

Zero Waste – przepisy Anny Lesz, czyli jak przygotowywać posiłki i nie marnować jedzenia

Idea zero waste zakłada niemarnowanie żywności. W tym przypadku podczas gotowania wykorzystuje się składniki, które pozostały w lodówce po przygotowaniu innych dań. Kuchnia zero waste jest ekologiczna i oszczędna. Z nami ograniczysz wyrzucanie jedzenia i przygotujesz smaczne potrawy na każdą okazję!

Przepisy Zero Waste

Zero waste w kuchni wprowadzisz łatwiej, niż myślisz. W tej idei możesz wykorzystać wszystko to, co zostało w Twojej lodówce. Przepisy zero waste są smaczne i zdrowe. Wprowadzenie ich do swojej diety pomoże Ci ograniczyć marnowanie żywności, co jest ogromnym wsparciem dla środowiska.

Przepisy Zero Waste Sylwii Majcher

Statystyki wskazują, że marnowanie jedzenia to ogromny problem dzisiejszego świata. Bogate kraje północy produkują mnóstwo żywności, której nie są w stanie wykorzystać. Ludzie w sklepach kupują wszystko, co im się spodoba, nie myśląc ani o terminie przydatności do spożycia, ani swoich rzeczywistych potrzebach i możliwościach. Z drugiej strony w krajach rozwijających się ogromnym problemem jest głód. Wyrzucanie jedzenia jest w takich okolicznościach tym większym przewinieniem.

Tylko w naszym kraju rocznie marnuje się blisko pięć milionów ton żywności. Co ciekawe, za większość odpowiedzialne są gospodarstwa domowe. Przedsiębiorstwa nie są bez winy, jednak ważne są również działania w skali mikro. W tych okolicznościach nie ma wątpliwości, że zmiany warto wprowadzić w zaciszu swojego domu.

Jak wprowadzać ideę Zero Waste w kuchni?

Jeśli chcesz ograniczyć marnowanie jedzenia w swoim domu, zacznij od małych kroków. Postaraj się zmienić swoje nastawienie do produktów, które znajdują się w Twojej lodówce. Gdy przygotujesz już zaplanowane wcześniej dania, sprawdź, które artykuły nie zostały zużyte. Na tej podstawie przejrzyj przepisy zero waste dostępne w ALDI. Wybierz te dania, które najbardziej pasują do Twoich gustów.

 

Zmień swoje przyzwyczajenia. W dzisiejszym świecie prym wiedzie kultura nadmiaru. W praktyce jednak człowiek nie potrzebuje tak wiele, jak mu się wydaje. Kupuj rozsądnie, a z żywnością ze swojej lodówki postępuj w przemyślany sposób. Nie wyrzucaj produktów spożywczych tylko dlatego, że termin ważności minął. Sprawdź jego świeżość samodzielnie. Być może zamiast wyrzucenia jedzenia przygotujesz pyszny posiłek w duchu zero waste.

 

Z czasem powyższe czynności staną się naturalne, a kuchnia zero waste będzie Twoją codziennością.

Kuchnia Zero Waste – czy jest smaczna?

Zero waste w kuchni ma praktycznie same zalety. Potrawy przygotowane w duchu tej idei są smaczne i pełnowartościowe. Pamiętaj, że każdą z nich możesz uzupełnić o swoje ulubione przyprawy i dodatki. W ten sposób stworzysz ciekawe dania, które będą równie smaczne co te, które przygotowujesz z dedykowanych produktów.

Dlaczego warto gotować w stylu Zero Waste?

Kuchnia zero waste jest nie tylko dobra dla środowiska. Wykorzystując całe kupione jedzenie, oszczędzasz. Konsumenci każdego roku wyrzucają tony jedzenia. To nie tylko marnowanie żywności, ale również swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

 

Jednocześnie przepisy zero waste umożliwiają przygotowanie smacznych i pełnowartościowych posiłków. Zdziwisz się, ile ciekawych dań można przygotować z resztek, które w normalnych okolicznościach prawdopodobnie byś wyrzucił. Spróbuj kuchni zero waste w swoim domu i przekonaj się sam, ile ma korzyści.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch