niemarnujemy
  1. Strona główna
  2. Zero Waste
  3. COŚ się nie marnuje

ALDI zachęca do niemarnowania

Czy wiesz, że co roku w przeciętnym domowym koszu ląduje jedzenie o wartości nawet 2,5 tys. złotych? W skali całego kraju oznacza to niemal 5 milionów ton żywności, która trafia do śmietników. To ogromne marnotrawstwo, zwłaszcza, że za każdym wyrzuconym produktem stoją realne pieniądze, jakie za niego zapłacić zapłaciliśmy.

Dlatego też w ALDI nie tylko zachęcamy do niemarnowania, ale również podejmujemy realne działania edukacyjne i informacyjne, promując racjonalne gospodarowanie produktami spożywczymi i odpowiedzialne postawy konsumenckie. Bo przecież kto nie marnuje, ten zyskuje. Dołącz do ALDI i wspólnie zróbmy coś dobrego dla siebie i planety.

POZNAJ ZASADY ZERO WASTE
ZYSKASZ TY I ŚRODOWISKO!

Poniżej znajdziesz kilka prostych porad, które pomogą Ci przyjąć bardziej racjonalną postawą i ograniczyć marnowanie żywności. Możesz je wykorzystać zarówno podczas zakupów, jak i codziennych, domowych obowiązków. Pamiętaj, że te małe kroki, mogą przełożyć się na wielki zysk.

 

niemarnujemy

NIE MARNUJ! To proste - sprawdź jak to robić:

niemarnujemy

Na dnie ułóż produkty ciężkie lub w twardych opakowaniach, a na wierzchu miękkie, jak np. brzoskwinie i jajka. Dzięki czemu unikniesz ich zgniecenia oraz uszkodzenia.

niemarnujemy

Unikaj plastikowych pojemników, które nie przepuszczają wilgoci i przyśpieszają gnicie grzybów.

niemarnujemy

w zamkniętym pojemniku wypełnionym wodą, tak by miąższ był w niej zanurzony. W ten sposób zachowa ono swoją świeżość i kolor nawet przez 48 godzin.

niemarnujemy

jest jadalna i szkoda, by trafiła do kosza. Tym bardziej, że niewielkim kosztem, możesz przygotować z niej pyszne pesto.

niemarnujemy

możesz zetrzeć na tarce na grubych oczkach i wykorzystać jako składnik zupy lub domowej pizzy.

niemarnujemy

możesz zmiksować i zamrozić w porcjach. W ten sposób zyskasz doskonały dodatek do koktajli, który zagęści i dosłodzi je w naturalny sposób.

niemarnujemy

magazynowania zimna i ciepła, więc świetnie sprawdzą się jako „domowy termofor”. Po prostu oczyść je, wysusz i zaszyj w bawełnianym woreczku. Potem wystarczy tylko włożyć je do zamrażarki lub piekarnika, by cieszyć się zimnym lub ciepłym okładem.

niemarnujemy

na domowy, antycellulitowy peeling do ciała. Wystarczy dodać do nich odrobinę żelu do mycia lub ulubiony olejek, a następnie wmasować w ciało. Taka mieszanka nie tylko delikatnie złuszczy martwy naskórek, ale też pobudzi krążenie.

niemarnujemy

Spowolni to proces ich kiełkowania i sprawi, że na dłużej pozostaną twarde.

niemarnujemy

możesz podzielić na porcje i zamrozić. W ten sposób otrzymasz gotowy dodatek, który świetnie podkreśli smak Twoich zup i sosów. 

Gazetka CR  niemarnuJEMY

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA NIEMARNOWANIA ŻYWNOŚCI

Kampania „ZYSKUJESZ, GDY NIE MARNUJESZ” ma na celu edukację w ma na celu edukację w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością. W tegorocznej odsłonie zaplanowaliśmy działania zarówno w naszych sklepach jak i w social mediach. W ramach poprzedniej edycji kampanii przygotowaliśmy specjalną gazetkę, w której zbieramy w przystępnej formie inspiracje i porady, które – w myśl idei zero waste – przyczyniają się do niemarnowania żywności.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch