niemarnujemy
  1. Strona główna
  2. Zero Waste
  3. COŚ się nie marnuje
niemarnujemy

ALDI zachęca do niemarnowania

Wyrzucamy w Polsce 5 milionów ton żywności, z czego połowa trafia do domowych śmietników. Właśnie dlatego podejmujemy działania na rzecz przeciwdziałania marnowaniu żywności, przekazując produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia organizacjom pożytku publicznego, takim jak Caritas, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Banki Żywności i wiele innych. Chcemy aby produkty, które w naszych sklepach mogłyby się zepsuć, zostały przekazane na ręce tych, którzy je wykorzystają. Działania związane z przekazywaniem produktów z krótką datą uzupełniamy o kampanie edukacyjne. Promując racjonalne gospodarowanie produktami spożywczymi, zwiększamy wiedzę i świadomość klientów.

Kampania NiemarnuJEMY ma na celu edukację w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością. W tegorocznej odsłonie zaplanowaliśmy działania zarówno w naszych sklepach, jak i w mediach społecznościowych. Przygotowaliśmy specjalną gazetkę, w której zbieramy w przystępnej formie inspiracje i porady, które – w myśl idei zero waste – przyczyniają się do niemarnowania żywności.

niemarnujemy

My pomagamy. Ty też możesz!

Tipy zero-waste

W naszych działaniach wspierają nas eksperci – w ubiegłorocznej kampanii Sylwia Majcher podpowiedziała nam, jak nie marnować i wykorzystywać jedzenie do końca. Poniżej znajdziecie infografikę z kilkoma poradami, które ułatwią niemarnowanie.

niemarnujemy

TIP 1

Drobne owoce (jagody, maliny, truskawki, porzeczki) 

Nie myj ich przed włożeniem do lodówki, bo szybko spleśnieją.  

niemarnujemy

TIP 2

Twarde sery

Nie wyrzucaj końcówek twardych serów. Włóż je do słoika, zalej oliwą lub olejem i schowaj do lodówki. Po tygodniu będziesz mieć smakowy sos do sałatek.  

niemarnujemy

TIP 3

Pieczywo

Pieczywo przechowuj w lnianych lub bawełnianych woreczkach – dłużej będzie świeże.  

niemarnujemy

TIP 4

Wędliny 

Kawałki wędlin wymieszaj z oliwą, ostrą papryką lub suszonymi ziołami, potem wrzuć na suchą patelnię i smaż, aż nabiorą chrupkości. Tak powstałe chipsy wykorzystaj do urozmaicenia sałatki lub jako dodatek do kremowej zupy.  

niemarnujemy

TIP 5

Rzodkiewki 

Miękkie rzodkiewki wrzuć do miski z lodowatą wodą. Po 10-minutowej kąpieli znowu będą chrupiące.   

niemarnujemy

TIP 6

Biały ser 

Twaróg możesz zamrozić. Ważne, by schować go do szczelnie zamkniętego pojemnika i wykorzystać w ciągu miesiąca od włożenia do zamrażarki. Idealnie nadaje się potem do zrobienia klusek czy sernika.  

niemarnujemy

TIP 7

Mięso 

Mięso z bulionu czy rosołu wykorzystaj do zrobienia burgerów. Posiekaj je, dodaj ugotowaną kaszę, ulubione przyprawy i ulep z nich okrągłe placki, które usmażysz na patelni.

niemarnujemy

TIP 8

Sypkie produkty  

Mąkę, ryż czy kaszę przesyp do słoików. Szczelnie zamknięte będą odporne na atak moli.  

niemarnujemy

TIP 9

Jabłka 

Nie musisz wyrzucać ogryzków i obierek jabłek. Nastaw z nich domowy ocet.  

niemarnujemy

TIP 10

Dojrzały banan 

Banana z ciemną skórką możesz zamrozić (bez obierania). Po wyjęciu z zamrażarki usuń skórkę, a kawałki banana wrzuć do blendera. Dodaj kakao, masło orzechowe lub inne mrożone owoce, zmiksuj i ciesz się kremowymi lodami. Skórkę umieść w słoiku z ciepłą wodą. Zakręć go i odstaw na tydzień. Powstałym nawozem podlewaj domowe kwiaty i zioła.  

Gazetka CR  niemarnuJEMY

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA NIEMARNOWANIA ŻYWNOŚCI

Kampania „COŚ się nie marnuje” ma na celu edukację w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością. W tegorocznej odsłonie zaplanowaliśmy działania zarówno w naszych sklepach jak i w social mediach. W ramach ubiegłorocznej kampanii Nie marnuJEMY” przygotowaliśmy specjalną gazetkę, w której zbieramy w przystępnej formie inspiracje i porady, które – w myśl idei zero waste – przyczyniają się do niemarnowania żywności.

My pomagamy! Ty też możesz

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch