Produkty BIO – certyfikowana żywność ekologiczna

1
a

Polecamy naszą szeroką ofertę produktów BIO. Wyspecjalizowana w tym asortymencie jest nasza marka GUT BIO, oferująca m.in. zdrowe produkty śniadaniowe, przetwory, napoje, nabiał, dania gotowe i bakalie.

Zdecydowana większość produktów z kategorii BIO opatrzona jest symbolem "zielonego liścia", czyli unijnym logiem produkcji ekologicznej. Aby produkt otrzymał logo, konieczne jest spełnienie surowych unijnych wytycznych - musi w co najmniej 95% pochodzić z kontrolowanych upraw biologicznych.

Produkty BIO cechują się m.in. brakiem modyfikacji genetycznych oraz sztucznych aromatów i barwników, a przy tym nie mogą być uprawiane z użyciem syntetycznych środków ochrony roślin. Zwierzęta muszą być hodowane zgodnie z zasadami produkcji ekologicznej, tzn. mieć do dyspozycji odpowiedni wybieg i schronienie oraz być karmione wyłącznie paszą ekologiczną bez dodatków antybiotyków czy stymulatorów wzrostu.

Produkty BIO – certyfikowana żywność ekologiczna

Zdrowe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. W dobie wszechobecnych zanieczyszczeń i masowej produkcji każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na produkty, które wkłada do swojego koszyka. Certyfikat bio daje gwarancję najwyższej jakości i potwierdza, że wyrób jest ekologiczny.

 

Produkty BIO i produkty EKO – czym są?

Produkty bio i produkty ekologiczne pochodzą z ekologicznej hodowli bądź uprawy. W ich ramach nie wykorzystuje się chemicznych środków ochronnych, pestycydów czy sztucznych nawozów. Ewentualne dodatki konserwantów znajdują się pod ścisłą kontrolą. Konsument, kupując produkty BIO lub EKO, ma pewność, że w ich składzie nie ma nic do ukrycia.

 

Dziś ekologiczne wyroby są na wyciągnięcie ręki. Z powodzeniem możesz więc zastąpić nimi wszystkie najistotniejsze produkty. Certyfikat bio to prosty sposób weryfikacji ich jakości.

 

Czy produkt BIO jest tym samym co produkt EKO?

Zastanawiasz się, co to znaczy bio, eko, organic? Wszystkie te pojęcia są związane z naturą.

 

Produkty organic są wytwarzane z poszanowaniem kondycji gleby. Zawierają w przeważającej mierze składniki naturalne. Wyroby eko muszą być produkowane z uwzględnieniem ochrony ekosystemu. Zawierają minimalną ilość sztucznych substancji i przyczyniają się do zachowania zrównoważonego rozwoju. Artykuły bio to co do zasady pojęcie bardziej ogólne. Z założenia mają nie zakłócać selekcji naturalnej w przyrodzie.

 

W Polsce pojęcia te są jednak zazwyczaj używane zamiennie. W każdym przypadku wybierając je, mamy pewność, że są wolne od sztucznych substancji.

 

Na czym polega produkcja ekologiczna?

Produkcja ekologiczna odbywa się na jasno ustalonych zasadach. Każdy, kto chce otrzymać certyfikat bio, musi spełnić rygorystyczne kryteria i nieustannie stosować się do określonych wytycznych.

 

W zakresie upraw dopuszczalne są jedynie uznane, naturalne nawozy. Dzięki temu klient ma pewność, że wraz z wyglądającym na zdrowy produktem nie przyjmuje do swojego organizmu sztucznych związków chemicznych.

 

Produkty bio to również ochrona zwierząt. W tym przypadku są one traktowane godnie, a także przyjmują pokarmy jedynie naturalne, bez dodatku antybiotyków. Jest to gwarancja ich naturalnego wzrostu i wysokiej jakości mięsa. Zwierzęta w hodowli ekologicznej mogą korzystać z warunków podobnych do tych panujących w naturze. Nie spędzają całego życia w ciemnych i zatłoczonych halach – zamiast tego mogą spacerować po pastwiskach, przebywają na słońcu i jedzą świeżą trawę.

 

Jak rozpoznać produkty BIO?

Zdecydowana większość produktów z kategorii BIO jest opatrzona symbolem „zielonego liścia”, czyli unijnym logiem produkcji ekologicznej. Do otrzymania certyfikatu niezbędne jest spełnienie surowych unijnych kryteriów – produkt musi w co najmniej 95% pochodzić z kontrolowanych upraw biologicznych.

Wyroby są szczegółowo badane. Po przejściu przez proces otrzymują Europejski Certyfikat Ekologiczny, który oznaczany jest logiem zielonego listka. Uważaj na oszustów – samodzielna ikona BIO bądź przerobione logo oznacza prawdopodobnie, że to jedynie chwyt marketingowy. 

d

Oznaczenie BIO obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, więc niezależnie od kraju aktualnego pobytu bez trudu można rozróżnić produkty warte uwagi. Euroliść jest gwarantem, że dane wyroby pochodzą z upraw ekologicznych i wykazują wysoką jakość.

Jakie produkty BIO można znaleźć w Strefie Zdrowia ALDI?

W ofercie ALDI znajdziesz szeroką ofertę produktów BIO i EKO. Nasza marka GUT BIO oferuje m.in. zdrowe produkty śniadaniowe, przetwory, napoje, nabiał, dania gotowe czy bakalie. Dzięki temu w jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzeba do przygotowania zdrowych posiłków w zgodzie z naturą.

 

Dlaczego warto korzystać z produktów BIO?

Produkty ekologiczne są wytwarzane ze zdecydowanie większą uwagą. Produkcja trwa dłużej, ponieważ plony są mniejsze, ale masz pewność, że wszystko przebiega zgodnie z naturalnym porządkiem. W produktach BIO na próżno szukać wspomagaczy i ulepszaczy. Bezpośrednio wpływa to na Twoje zdrowie.

 

Wybierając produkty EKO, nie musisz ich samodzielnie weryfikować. Certyfikowany produkt ekologiczny daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa. To prosty sposób na zmianę stylu życia, który bezpośrednio przyczynia się do utrzymania dobrego stanu zdrowia i jednocześnie wspiera środowisko. 

a

ZOBACZ NASZE BIO PRZEPISY:

weganski-burger

WEGAŃSKI BURGER

Pyszny burger z burakami, hummusem i batatami. Skosztuj wegańskiej alternatywy.

weganskie-wrapy

WEGAŃSKIE WRAPY

Wrapy z warzywami, pastą wegańską i orzeszkami oraz oliwą i napojem sojowo-ryżowym.  

zapiekanka-ziemniaczana

ZAPIEKANKA ZIEMNIACZANA

Zapiekanka z francuskim serem, koprem, bitą śmietaną i ziemniakami. Proste i pyszne danie.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch